Aktualności

Zapowiedzi na luty 2023. Co warto przeczytać?

Zapowiedzi na luty 2023. Co warto przeczytać?

Premiery lutowe 2023

Luty zapowiada się naprawdę obiecująco! Wydawnictwo Zielona Sowa startuje w nowym roku z wieloma nowymi tytułami zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży. Będzie coś dla fanów Mikołaja Kopernika, ale i dla tych, którzy lubią pełne ciepła historie wzbogacone o zjawiskowe ilustracje. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was w lutym.

Zapowiedzi na luty 2023: Hania i Kudłaty Pies. Ktoś-albo-Coś

W lutym zaprosimy Was do świata Hani, czyli do prawdziwie magicznej krainy, którą zamieszkują skrzaty i inne niezwykłe stworzenia. W tym świecie trzeba być przygotowanym na to.. co najdziwniejsze. Ale dla Hani nic nie jest straszne, bowiem ma u swego boku przyjaciela, Kudłatego Psa. Hania i Kudłaty Pies. Ktoś-albo-Coś to pierwszy tom przygód Hani i jej pieska. W tej części dziewczynka spróbuje odzyskać skradziony przez wstrętnego Zakanapiora czerwony album z rodzinnymi zdjęciami, a co ważniejsze – odnaleźć dawno już niewidzianego w domu tatę! W tym celu Hania potrzebuje naprawdę sprytnego planu. Będzie musiała… porozmawiać z autobusami, które mogą mieć najświeższe informacje o tacie, a przy okazji pomóc Ktosiowi-albo-Cosiowi – mieszkającemu w kuchni stworkowi, którego obecność wychodzi na jaw po zamontowaniu nowej zmywarki. Jesteście gotowi na przedziwne przygody Hani? Książka przeznaczona jest dla dzieci o 4. roku życia.

Premiera: 22 lutego
Do zdobycia w Empiku: od 8 lutego>>

Zapowiedzi na luty 2023: Boim oswaja lęk

Boim miał kiedyś inne imię. Ale jakie? Nie pamięta! A może po prostu nie chce powiedzieć? Boim oswaja lęk to piękna opowieść dla dzieci od szóstego roku życia. ? O przyjaźni, ale i o tym, jak poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby. Halszka po śmierci dziadka przeprowadza się z rodzicami i babcią do domu na obrzeżach miasta. Rodzice dziewczynki wierzą w to, że w nowym miejscu nabierze ona sił po stracie i zbliży się do babci. Halszka jednak boi się nawiązywać nowe relacje. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka skrzata, Boima. Co wyniknie z tego spotkania? Wzruszająca opowieść autorstwa Katarzyny Pruszkowskiej- Sokalli, opatrzona liryczną opowieścią, pokazuje, że choć każdy z nas czegoś się boi, oswojenie lęku jest często prostsze, niż się wydaje.

Premiera: 22 lutego
Do zdobycia w Empiku: od 8 lutego>>

Zapowiedzi na luty 2023: Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych

Dla fanów zabawnych historii szykujemy dziesiąty tom Szkolnych szaleństw pod tytułem Tajna inwazja na szkołę. W szkole pojawia się grupa nowych uczniów – mają wypastowane buty, eleganckie mundurki i… używają nikomu nieznanego języka. Uczniowie Szkolnych Szaleństw nie mają wątpliwości – to tajna inwazja na ich szkołę! Jak zakończy się ta historia?

Premiera: 8 lutego

Zapowiedzi na luty 2023: Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych

Największe odkrycia Darwina zaczęły się od jego morskiej podróży dookoła świata. A jak zakończy się Twoja wędrówka po świecie nauki? Zachęcamy do lektury książki Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych. To niezwykła opowieść, na którą składa się seria wypraw w przeróżne epoki i odległe zakątki świata. W każdym rozdziale czytelnik weźmie udział w innej wycieczce – w jednej odwiedzi jurajskie dinozaury, w drugiej dno mórz, a w kolejnej jaskinie neandertalczyka. Każda wycieczka przybliży fana książek i historii oblicza ewolucji i mechanizmy jej zachodzenia.

 

Premiera: 22 lutego

Zapowiedzi na luty 2023: Mikołaj Kopernik. Geniusz, który wstrzymał Słońce

Superbohater swoich czasów, geniusz, który wstrzymał Słońce. Ten uczony dokonał jednak znacznie więcej. W tej książce poznasz jednak nie tylko dokonania astronoma, ale i jego życiorys – co jadł, jak mieszkał i… czym się zajmował oprócz obserwacji nieba. Mikołaj Kopernik. Geniusz, który wstrzymał Słońce to książka autorstwa Marcina Przewoźniaka, która w zabawny i bardzo przystępny sposób opowiada o dokonaniach jednego z najwybitniejszych Polaków. To idealna lektura dla wszystkich ciekawskich spragnionych wiedzy.

Premiera: 22 lutego

Zapowiedzi na luty 2023: Dobra kłamczucha

W lutym premierę będzie miała również pierwsza w tym roku książka dla młodzieży. Dobra kłamczucha to książka autorstwa Sue Wallman, autorki bestsellerów: „Dzisiaj umrzesz Ty”, „Zobacz, jak oni kłamią”, „Kłamstwo minionego lata” oraz „Wiem, że to Ty”. Siedemnastoletnia Lydia dociera na odległą wyspę, zamieszkaną przez zamożne rodziny, w tym m.in. siostry Harrington. Lydia nie może się doczekać, by je poznać, bo.. Lydia nie jest tak naprawdę Lydią. A Harringtonowie słono zapłacą za to, co zrobili jej rodzinie. Dziewczyna będzie musiała uzbroić się w stalowe nerwy i wykazać przebiegłością, by nie wydać swojej prawdziwej tożsamości i dokonać śmiercionośnej zemsty…

 

Premiera: 22 lutego

 

 

Zobacz także:

« WOŚP 2023 - Zielona Sowa znów wspiera OrkiestręZimowy pakiet na ferie w atrakcyjnej cenie! »