Jadzia Pętelka16

Poznajcie Jadzię Pętelkę. Małą dziewczynkę, która wraz z rodzicami odkrywa otaczający świat! Co musicie o niej wiedzieć? Ta mała dziewczynka nigdy nie rozstaje się ze swoją ulubioną zabawką pluszowym leniwcem. Lubi skakać przez kałuże i nosić kalosze. Ma również starszego brata Stasia.

 
Dla takiego malucha jak Jadzia wszystko jest nowe i nieznane. Jednak z pomocą mamy i taty dużo łatwiej będzie jej przejść przez trudne sytuacje. Na Jadzie czeka m.in. nauka sikania do nocnika, pierwsze chwile bez rodziców czy kąpiel w wannie. Każda sytuacja wzbudzi wiele emocji! Jadzia, jak każde małe dziecko, bywa szczęśliwa i rozbrykana, ale też znudzona i rozzłoszczona.
 
Jadzia Pętelka to seria przeznaczona dla najmłodszych czytelników. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz zabawnym ilustracjom książka przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.
 
Autorka:
Barbara Supeł Pochodzi z Hajnówki, zielonego miasteczka położonego na skraju Puszczy Białowieskiej. Ukończyła studia na kierunku nauki o rodzinie; po studiach założyła własną praktykę (czyli rodzinę). Kolekcjonuje codzienne absurdy i oprawia je w ramki. Pisze teksty do książek dla dzieci.