Książki o emocjach5

 

Emocje… każdy z nas je odczuwa. Strach, radość, złość, smutek – towarzyszą nam przez całe życie. Czas się im bliżej przyjrzeć i zrozumieć! „Książki o emocjach” to seria uroczych książek dla najmniejszych dzieci (1-3 lata), które pozwolą lepiej zrozumieć, co właśnie odczuwamy!

 

Mops Henio dostaje kość. Książka o radości 

Mops Henio się cieszy! Dostał dziś smaczną kość, przyniósł kapcie taty, odnalazł ulubioną zabawkę kota Ryszarda i rozweselił Małgosię. Razem z pieskiem cieszą się wszyscy domownicy. Co za radość! Książka dla najmłodszych czytelników zawierająca wszystko, co musicie wiedzieć o RADOŚCI – kiedy i dlaczego ją czujemy i jak wiele rzeczy może nam ją dać.

Sprawdź książkę >>>

 

Rybka Klara chce mieć przyjaciela. Książki o smutku

Rybka Matylda się nie uśmiecha, nie pluska wesoło w wodzie. Jest smutna, bo nie ma się z kim bawić. Rybka bardzo potrzebuje przyjaciela, ponieważ przyjaciel nie pozwoli Matyldzie się smucić. Książka dla najmłodszych czytelników zawierająca wszystko, co musicie wiedzieć o SMUTKU – kiedy i dlaczego go czujemy i co albo kto pomoże nam go przegonić.

Sprawdź książkę >>>

 

 

Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki – książka o strachu

Poznaj chomika Zenka, który jest bardzo strachliwym zwierzątkiem i najbardziej na święcie boi się przekroczyć drzwi swojego domku. Wyjście z klatki do pokoju Małgosi wydaje się wręcz zadaniem niemożliwym. Przecież czyha tam na niego tyle niebezpieczeństw – kot Gustaw, piesek Henio i rybka Klara, a nawet… burza za oknem! Aby pokonać strach, wystarczy ktoś zaufany obok nas. Czy Zenkowi z pomocą Małgosi uda się zrobić ten pierwszy krok?

Sprawdź książkę >>>

 

Kot Gustaw nie może spać – książka o złości

Czeka nas Was również historia kota Gustawa, który ciągle się złości. Ale złość nie bierze się znikąd. Gustaw jest bardzo senny i szuka spokojnego miejsca na drzemkę. Jednak na około tyle się dzieje, że nie może znaleźć cichego kąta. Mops Henio gra w piłkę, chomik Zenek biega na kołowrotku, tata odkurza, a zza okna słychać odgłosy z placu budowy. Czy Gucio pomimo niedogodności będzie w stanie opanować emocje i znaleźć spokój?

Sprawdź książkę >>>

  

O SERII:

„Książki o emocjach” to seria dla najmłodszych dzieci, która pozwoli lepiej zrozumieć ten skomplikowany świat emocji! Czytanie dziecku przez rodzica tych prostych historyjek jest idealnym pretekstem do rozmowy o tym, jak czuje się maluch, gdy jest wesoły, smutny, zdenerwowany albo gdy się boi. Czytając książkę dowiemy się, jakie sytuacje wywołują te uczucia i jak sobie z nimi poradzić. Każda z książek w serii poświęcona innej emocji i tak poznajemy - strach, radość, złość, smutek. Dziecko poznaje emocje po przez opowieść ze zwierzęcym bohaterem w roli głównej – i tak poznajemy historię rozzłoszczonego kota Gustawa (złość), przestraszonego chomika Zenka (strach), przygnębioną rybkę Klarę (smutek) czy szczęśliwego mopsa Henia (radość).