O Wydawnictwie

Wydawnictwo
Zielona Sowa istnieje
na rynku wydawniczym
od 1995 roku.

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku wydawniczym od 1995 roku. Ten czas pozwolił nam na zdobycie cennego doświadczenia oraz zbudowanie stabilnej, niezależnej firmy z bogatą ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.

Wystarczy spojrzeć na liczby:

1000

obecnie mamy w ofercie
ponad 1000 publikacji

400

około 400 nowości
wydajemy każdego roku

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników: nasze tytuły są dostępne zarówno w formie tradycyjnej – papierowej – jak również jako e-booki czy audiobooki.

Tradycja zobowiązuje!

Jesteśmy dumni z naszych książek i gier. Nasze publikacje są też doceniane, wyróżniane i nagradzane w wielu prestiżowych konkursach, takich jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Nagroda Literacka m.st. Warszawy, konkurs „Słoneczniki”, Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Tutaj znajdziecie wszystkie nasze nagrodzone książki oraz gry. Nie sposób nie wspomnieć o powieści Mirabelka Cezarego Harasimowicza z ilustracjami Marty Kurczewskiej. Książka ta, wydana w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wciąż zyskuje uznanie nowych czytelników. Zdobyła aż siedem nominacji, wyróżnień i nagród. W pełni zasłużenie. Przekonajcie się sami!

Zielona Sowa to ludzie pełni pasji.

Zielona Sowa to wydawnictwo dla dzieci i młodzieży, w którym pracują ludzie pełni pasji, ciekawi świata, a przede wszystkim zaprzyjaźnieni z czytelnikami.

Staramy się, żeby nasze książki były nie tylko ciekawe i wciągające, lecz także wartościowe i pięknie wydane.

Czytajmy, czytajmy
i jeszcze raz:
CZYTAJMY!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kontaktu z książką i rozmowy nie da się przecenić. Dzieci, którym od pierwszych miesięcy życia czyta się książki, lepiej i harmonijniej rozwijają się nie tylko intelektualnie, ale też emocjonalnie i społecznie. Dlatego z radością dołączyliśmy do grona fundatorów Fundacji Powszechnego Czytania. To organizacja non profit, której misją jest upowszechnianie czytelnictwa jako sposobu na niwelowanie różnic statusowych i pogłębianie porozumienia społecznego.

Grasz w zielone? GRAM!

Zielona Sowa to nie tylko książki, ale też gry – rodzinne, towarzyskie oraz edukacyjne. Nasza przygoda z grami rozpoczęła się w 2014 roku. Wydaliśmy już ponad sto tytułów. To imponująca liczba, prawda? Cieszymy się, bo nasze gry są obecne podczas festiwali gier planszowych i innych wydarzeń. Odwiedźcie Dolinę Królików, znajdźcie Patent na złodzieja i przejdźcie z nami przez Kosmiczny labirynt!

Wiele naszych tytułów znalazło uznanie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

Zielona Sowa – od czego zacząć przygodę z naszymi książkami?

Szczególnie polecamy książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk – między innymi bestsellerowe serie Kroniki Archeo i Klub Poszukiwaczy Przygód, w których Autorka w niepowtarzalny sposób łączy wątki przygodowe, kryminalne i podróżnicze z informacjami historycznymi i geograficznymi. Właśnie za to kochają ją tysiące dzieci, a książki jej autorstwa zdobywają popularność nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach.

Znacie wikinga Tappiego? Jego przygody w Szepczącym Lesie skradły tysiące serc nie tylko czytelników, ale także widzów. Na podstawie serii Marcina Mortki powstał serial animowany.

Dla przedszkolaków polecamy serię Anny Włodarkiewicz o Toli. Jeśli wolicie książki z chłopcami w roli głównej, powinniście poznać Stasia Pętelkę z serii Barbary Supeł.

Serii Zaopiekuj się mną, autorstwa cenionej na całym świecie Holly Webb, na pewno nie trzeba przedstawiać. Historie o ukochanych bohaterach dzieci ‒ kotkach i pieskach ‒ są niezwykle wzruszające, ale zawsze dobrze się kończą..

Polecamy też nową serię Marcina Przewoźniaka Puk, puk! ‒ dzięki niej poznacie historię z zupełnie innej strony. Salwy śmiechu podczas lektury gwarantowane!

Nie zapominajmy, że w ofercie Zielonej Sowy, poza książkami polskich twórców, jest bardzo dużo propozycji autorów z innych krajów.

Znacie szalonego Tomka Łebskiego Liz Pichon? Czytaliście książki Eve Ainsworth, które przybliżają problemy współczesnej młodzieży? Może wolicie trzymający w napięciu thriller Sue Wallman?

Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

A... jak AUTOR

Z roku na rok rośniemy w siłę. Z roku na rok lista naszych Autorów się wydłuża. To kolejny powód do dumy.

Piszą i ilustrują dla nas: Liliana Bardijewska, Aniela Cholewińska-Szkolik, Monika Filipina Trzpil, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Anna Gensler, Cezary Harasimowicz, Nika Jaworska, Konrad Kruczkowski, Ola Krzanowska, Nikola Kucharska, Marta Kurczewska, Marcin Mortka, Katarzyna Nowowiejska, Anna Oparkowska, Aleksandra Piotrowska, Marcin Przewoźniak, Joanna Rusinek, Wojciech Stachyra, Irena Stanisławska, Agnieszka Stelmaszyk, Dorota Sumińska, Dorota Suwalska, Elżbieta Śmietanka-Combik, Ewa Świerżewska, Rafał Witek, Marta Żurawska-Zaręba.

W naszej ofercie możecie też znaleźć książki takich twórców, jak: Eve Ainsworth, Tracy Packiam Alloway, David Almond, Sylvia Bishop, Holly Bourne, John Boyne, Rachel Bright, Pamela Butchart, Chris Chatterton, Jim Field, Alan Gibbons, Julian Gough, Simon James Green, Fleur Hitchcock, Oliver Jeffers, David Litchfield, Marie Lu, Tom Percival, Liz Pichon, Louisa Reid, Alex T. Smith, Libby Walden, Sue Wallman i Holly Webb.