Aktualności

WOŚP 2023 - Zielona Sowa znów wspiera Orkiestrę

WOŚP 2023 - Zielona Sowa znów wspiera Orkiestrę

Wydawnictwo Zielona Sowa i Instytut Reportażu ponownie grają razem z WOŚP!

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. Jak co roku gra dla małych i dużych, a środki zebrane z tegorocznej kwesty przeznaczone będą na walkę z sepsą. Wydawnictwo Zielona Sowa, podobnie jak w poprzednich latach, wspiera WOŚP 2023. Kto pojawi się na naszym Wielkim Czytaniu Online? Gdzie znajduje się nasza e-skarbonka i jak wziąć udział w licytowaniu naszych akcji? Poznajcie szczegóły.

Wydawnictwo Zielona Sowa wspiera WOŚP

Już po raz 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórkę, by pomóc tym najbardziej potrzebującym. Wydawnictwo Zielona Sowa wraz z Instytutem Reportażu grają wspólnie od trzech lat i od początku tej współpracy tworzą Wielkie Czytanie Online, gdzie zaproszeni goście podczas live’ów na Facebooku czytają fragmenty książek, zachęcając przy tym do wpłat do naszej eSkarbonki i do wzięcia udziału w aukcjach na allegro. Podobnie jak w latach ubiegłych pierwsze czytania odbywać się będą już w sobotę popołudniu, a niedzielę natomiast należy się przygotować na cały dzień spotkać z takimi nazwiskami jak: Anna Dereszowska, Agata Kulesza, Kamila Baar, Joanna Banaszewska, Adam Bodnar, Robert Biedroń, Joanna Banaszewska, Joanna Kołaczkowska czy Asia Okuniewska. To oczywiście nie wszystko, a ostateczna lista gości będzie przedstawiona wkrótce zarówno w social mediach wydawców, jak i na stronie sztabu>>>

 

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - wolontariusze Zielonej Sowy

W każdym kolejnym roku ilość wolontariuszy chętnych do wspierania WOŚP w naszym imieniu nas zaskakuje: „W 31 finale WOŚP w naszym sztabie kwestować będzie 52 wolontariuszy i wolontariuszek wraz ze swoimi pomocnikami, którzy będą im towarzyszyli. W całej Warszawie stanęło 15 Sztabowych Puszek Stacjonarnych z naszym sztabowym numerem 5379. No i nie zapominamy o naszych corocznych działaniach online”. – mówi Filip Pokrzywniak, kierownik działu marketingu Wydawnictwa Zielona Sowa i szef sztabu #5379.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: aukcje

Mowa oczywiście o aukcjach, które wystawiliśmy w tym roku. Wśród aukcji znajdziecie: linoryt przedstawiający Stańczyka w masce covidowej autorstwa Joanny Tumiłowicz, będzie możliwość wylicytowania udziału w sesji psychologicznej z Dorotą Mintą. Do wyboru będą również dwa samochody elektroniczne na weekend, a dla tych, którzy lubią poczuć się jak gwiazdy, będzie można wziąć udział w sesji zdjęciowej, którą wykona Kuba Pokrzywniak. Nie zabraknie także czegoś dla miłośników książek - na aukcję przekazaliśmy wszystkie książki, które zostaną wydane w tym roku pod brandem Books4YA. Oczywiście miłośnicy książek dziecięcych też znajdą coś dla siebie, bowiem będą mogli wylicytować wszystkie książki, które będą wydane w 2023 roku w wybranej przez siebie grupie wiekowej.

Oczywiście to nie nasze ostatnie słowa, bo darczyńcy dobijają się drzwiami i oknami, a my nie wyrabiamy się z wystawianiem tych wszystkich aukcji. W tym roku pokusiliśmy się też o coś ekstra. W sobotnie popołudnie odbędzie się koncert zespołu Dagadana w wersji akustycznej.

„Liczymy na Wasze wsparcie. Nie tylko finansowe, ale przede wszystkim na trzymanie kciuków, aby wszystko wyszło nam tak, jak sobie to zaplanowaliśmy” – kończy Filip Pokrzywniak. Byśmy i my mogli grać z WOŚP do końca świata... i jeden dzień dłużej!

Zachęcamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku. Tam będziecie mogli na bieżąco śledzić wszystkie informacje dotyczace naszego sztabu, ale również tam będziecie mogli wysłuchać Wielkiego Czytania Online>>>

Zobacz także:

« 6 książek idealnych na Dzień Babci i Dzień DziadkaZapowiedzi na luty 2023. Co warto przeczytać? »