Zaopiekuj się mną!21

"Zaopiekuj się mną" to seria książeczek oraz e-booków dla dzieci. Każdy z tytułów to historia zwierzaka zmagającego się z pewnymi problemami. ZSM doczekało się około siedemdziesięciu pozycji, które stawały się bestsellerami w Polsce.

 

Książeczki z serii "Zaopiekuj się mną" przedstawiają różne perypetia czworonogów. Jednym z takich zwierzątek jest piesek Bari. Gdy jego rodzina bawi się radośnie na plaży, szczeniak zostaje sam w domu. Widać od razu, że jest bardzo samotny i nieszczęśliwy. Laura, dziewczynka która, spędza czas w tym samym miejscu postanawia się nim zaopiekować. Wraz z pieskiem wspólnie świetnie się bawią. Zostają nierozłączną parą przyjaciół.

 

Serię "Zaopiekuj się mną" stworzyła pochodząca z Wielkiej Brytanii Holly Webb. Pomysł na napisanie owej serii zrodził się z wielkiej miłości autorki do zwierząt. W momencie kiedy powstawał pierwszy tytuł, pisarka nie wiedziala jeszcze, że napisze później ponad 70 książeczek o podobnych historiach.

 

"Zaopiekuj się mną" to seria przeznaczona dla dzieci od 6 lat. Wszystkie tytuły z serii w Polsce wydaje Wydawnictwo Zielona Sowa.