Bitwa Warszawska

wersja papierowa

(1 opinie lub oceny)

Wiek czytelnika: 9-11 lat

  Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii! Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu...

  Czytaj pełny opis

  149,99

  Ilość:

  -+

  Produkt dostępny, wysyłka w 24h

  Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii!

  Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu krajów. Stań po jednej ze stron konfliktu i poprowadź swoje wojska do zwycięstwa. Wykorzystaj umiejętności dowódców, siłę oddziałów oraz posiadane zasoby, aby pokonać nieprzyjaciela.

  Twoje decyzje pokażą, jak przebiegnie i zakończy się Bitwa Warszawska!

     

  Na czym polega gra?

  Bitwa Warszawska to strategiczna gra historyczna, która przenosi graczy w czasie do jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Gracze wybierają strony, po których się opowiedzą: Wojsko Polskie lub Armia Czerwona. Następnie prowadzą swoje oddziały do decydującego starcia na przedpolach Warszawy. Armie są zbudowane niesymetrycznie, co oznacza, że każda z nich ma swoje słabe i mocne strony, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wojennej strategii. Od graczy zależy jak wykorzystają posiadane umiejętności dowódców i oddziałów. Może to właśnie Armii Czerwonej uda się zmienić bieg historii i wygrać 18. największą bitwę w dziejach świata!

  Gra oparta jest na mechanizmie hand management – gracze zarządzają kartami, które mają na ręku. Bitwa Warszawska z powodzeniem może posłużyć jako wstęp do bardziej wymagających pozycji. Nieskomplikowane zasady sprawią, że będzie to dobry wybór na pierwszą grę strategiczną zarówno dla młodych graczy, jak i dorosłych.

   

  Wiek graczy: 10+  |   Liczba graczy: 2-4 graczy  |  Czas rozgrywki: 45-90 min. 

   

                              

   

  Zawartość pudełka:

  instrukcja, plansza, talia Wojska Polskiego (53 karty), talia Armii Czerwonej (53 karty), 3 karty Zasobów, 21 Oddziałów Wojska Polskiego, 21 Oddziałów Armii Czerwonej, 4 planszetki graczy, 6 znaczników Efektów, 2 znaczniki Wojska Polskiego: 1 znacznik Punktów Zwycięstwa, 1 znacznik Blokady, 2 znaczniki Armii Czerwonej: 1 znacznik Punktów Zwycięstwa, 1 znacznik Blokady, 3 znaczniki Przewagi, 1 znacznik Rundy, 4 znaczniki Inicjatywy, 6 znaczników Siły, 1 znacznik Blokady Specjalnej, 1 znacznik Dodatkowej Punktacji, kostka.

   

               

   

  Dodatkowe atuty gry:

  Gra o wysokim poziomie merytorycznym i walorach edukacyjnych, przybliżająca wydarzenia wojenne z sierpnia 1920r. Ujęcie tematu historycznego w taki sposób, aby był atrakcyjny dla młodego gracza.

  Gra powstała z okazji jubileuszu Bitwy Warszawskiej oraz obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   

  Obejrzyj instrukcję video:

   

  Pobierz instrukcję gry - wersja papierowa

  Opcja dostepna pod wizualizacją pudełka, w zakładce "dodatki" lub kliknij TUTAJ!

   

  Sprawdź recenzje: 

  "Bitwa Warszawska to bardzo dobrze przemyślana gra, w której mechanika świetnie współgra z tematyką. (...) Gra sprawdzi się dobrze zarówno wśród osób, które interesują się historią, jak i dla tych, którzy za nią nie przepadają, Bitwa Warszawska to po prostu świetna gra!" - Diceland, serwis o grach planszowych

   

   Przykładowa rozgrywka na Wojennik TV:

   

  Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

   

  EAN:5902860453369
  Format:265x265x70
  Oprawa:pudełko
  Data premiery:2020-08-13
  Wiek czytelnika:9-11 lat

  Opinie użytkowników

  Zaloguj się i dodaj opinię
  Instrukcja gryplik .pdf (8.34 MB) pobierz
  0 zł dostawa elektroniczna ebooków oraz audioboków
  0 zł przy zamówieniu powyżej 70 zł
  11,50 zł przy zamówieniu do 70 zł