Bitwa Warszawska

wersja papierowa

(1 opinie lub oceny)

Wiek czytelnika: 9-11 lat

  • Autor gry:Michał Sieńko
  • Ilustrator gry:Paweł Kurowski

Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii! Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu krajów. Stań...

Czytaj pełny opis

149,99

49,99

Poprzednia najniższa cena: 49,99 zł

Produkt niedostępny

Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii!

Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu krajów. Stań po jednej ze stron konfliktu i poprowadź swoje wojska do zwycięstwa. Wykorzystaj umiejętności dowódców, siłę oddziałów oraz posiadane zasoby, aby pokonać nieprzyjaciela.

Twoje decyzje pokażą, jak przebiegnie i zakończy się Bitwa Warszawska!

   

Na czym polega gra?

Bitwa Warszawska to strategiczna gra historyczna, która przenosi graczy w czasie do jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Gracze wybierają strony, po których się opowiedzą: Wojsko Polskie lub Armia Czerwona. Następnie prowadzą swoje oddziały do decydującego starcia na przedpolach Warszawy. Armie są zbudowane niesymetrycznie, co oznacza, że każda z nich ma swoje słabe i mocne strony, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wojennej strategii. Od graczy zależy jak wykorzystają posiadane umiejętności dowódców i oddziałów. Może to właśnie Armii Czerwonej uda się zmienić bieg historii i wygrać 18. największą bitwę w dziejach świata!

Gra oparta jest na mechanizmie hand management – gracze zarządzają kartami, które mają na ręku. Bitwa Warszawska z powodzeniem może posłużyć jako wstęp do bardziej wymagających pozycji. Nieskomplikowane zasady sprawią, że będzie to dobry wybór na pierwszą grę strategiczną zarówno dla młodych graczy, jak i dorosłych.

 

Wiek graczy: 10+  |   Liczba graczy: 2-4 graczy  |  Czas rozgrywki: 45-90 min. 

 

                            

 

Zawartość pudełka:

instrukcja, plansza, talia Wojska Polskiego (53 karty), talia Armii Czerwonej (53 karty), 3 karty Zasobów, 21 Oddziałów Wojska Polskiego, 21 Oddziałów Armii Czerwonej, 4 planszetki graczy, 6 znaczników Efektów, 2 znaczniki Wojska Polskiego: 1 znacznik Punktów Zwycięstwa, 1 znacznik Blokady, 2 znaczniki Armii Czerwonej: 1 znacznik Punktów Zwycięstwa, 1 znacznik Blokady, 3 znaczniki Przewagi, 1 znacznik Rundy, 4 znaczniki Inicjatywy, 6 znaczników Siły, 1 znacznik Blokady Specjalnej, 1 znacznik Dodatkowej Punktacji, kostka.

 

             

 

Dodatkowe atuty gry:

Gra o wysokim poziomie merytorycznym i walorach edukacyjnych, przybliżająca wydarzenia wojenne z sierpnia 1920r. Ujęcie tematu historycznego w taki sposób, aby był atrakcyjny dla młodego gracza.

Gra powstała z okazji jubileuszu Bitwy Warszawskiej oraz obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Obejrzyj instrukcję video:

 

Pobierz instrukcję gry - wersja papierowa

Opcja dostepna pod wizualizacją pudełka, w zakładce "dodatki" lub kliknij TUTAJ!

 

Sprawdź recenzje: 

"Bitwa Warszawska to bardzo dobrze przemyślana gra, w której mechanika świetnie współgra z tematyką. (...) Gra sprawdzi się dobrze zarówno wśród osób, które interesują się historią, jak i dla tych, którzy za nią nie przepadają, Bitwa Warszawska to po prostu świetna gra!" - Diceland, serwis o grach planszowych

 

 Przykładowa rozgrywka na Wojennik TV:

 

Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

 

EAN:5902860453369
Format:265x265x70
Oprawa:pudełko
Data premiery:2020-08-13
Wiek czytelnika:9-11 lat

Opinie użytkowników

  • Ocena: 5

    Jarek

    Ocena: 52020-08-26

    Gra zakupiona po obejrzeniu recenzji u Game Trolla. Docelowo, żeby grać z synem, natomiast aby zrozumieć zasady, postanowiliśmy rozegrać jedną partię z żoną... skończyło się na tym, że trzy razy zostałem pokonany przez wojska zarządzane przez kobietę... :)

Zaloguj się i dodaj opinię
Instrukcja gryplik .pdf (8.34 MB) pobierz

0 zł

dostawa elektroniczna ebooków oraz audioboków

0 zł

przy zamówieniu powyżej 100 zł

11,99 zł

Paczkomaty Inpost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu od 50 do 99,99 zł

15,99 zł

Paczkomaty InPost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu do 49,99 zł

Czas wysyłki: zwykle do 24 godzin + czas doręczenia przez firmę kurierską