Aktualności

Znów przyjdzie maj. A z majem WYJĄTKOWE NOWOŚCI!

Znów przyjdzie maj. A z majem WYJĄTKOWE NOWOŚCI!

Znów przyjdzie maj… A z majem WYJĄTKOWE NOWOŚCI!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy sporą garść książkowych nowości, które ukażą się w maju w księgarniach. Nie zabraknie książek dla maluszków, jak również dla nieco starszych dzieci.

Proponujemy zarówno zupełnie nowe tytuły, jak również kontynuacje znanych i lubianych serii.

 

Kolejny tom bestsellerowej serii „Jadzia Pętelka”

Włosy Jadzi znów urosły! Grzywka wpada do oczu i przeszkadza w zabawie. Dotychczas to mama podcinała niesforne loki, ale przyszedł czas na wizytę u fryzjera. Czy Jadzi spodoba się nowa fryzura?

Jadzia Pętelka to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Książki wspierają maluszki w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom.

 

 

Nowy tom w serii Popik i jego wielkie przygody

Przed Popikiem kolejne niesamowite i bardzo zabawne przygody! Naszego wesołego bohatera czekają wiosenne porządki, sadzenie psich nasionek, szkolenie, pisanie listu i… urodzinowe przyjęcie niespodzianka! Misia postanowiła zorganizować swojemu wiernemu pomocnikowi niezapomniane urodziny.

Pięknie ilustrowane picturebooki – Tuptozaur i Dzień Fajności

 „Tuptozaur”  to urocza, zabawna i rymowana opowieść, która podpowie najmłodszym, jak przezwyciężyć narastające uczucie złości i przegonić zły nastój. "Dzień Fajności" to również rymowany tekst, który pokazuje, że każdy ma swoje zalety. Mimo różnic dzieci wzajemnie się szanują, lubią i bawią w zgodzie.

Dalsze przygody Hani i jej Kudłatego Psa

Hania kontynuuje poszukiwania dawno już niewidzianego w domu taty. Namawia mamę na wyjście do sklepu, by razem z Kudłatym Psem dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczym zniknięciu. Hania wypytuje nadjeżdżające autobusy, czy przypadkiem nie widziały jej taty. Seria "Hania i Kudłaty Pies" dotychczas podbijała serca słuchaczy serialu audio w serwisie Storytel.

Kto zamieszkał w pokoju Kazia?

Kazio zostaje starszym bratem i dostaje własny pokój. Wtedy zaczynają się kłopoty, bo okazuje się, że pokój ma już lokatora – Bałaganka, który psoci od rana do wieczora. W końcu chłopiec z rodzicami naradzają się, co zrobić, żeby utrzeć mu nosa…

 

 

Nowości w seriach Zaopiekuj się mnąMuzeum z pazurkiem

Te historie o przyjaźni dzieci ze zwierzętami pokochały młodzi czytelnicy na całym świecie.  Jeśli lubicie przygody, warto poznać sprytne kotki, które mieszkają w muzeum!

Przed Drużyną Oka kolejna akcja ratunkowa!

Stefek, zajęty zaganianiem Iwo do pracy nad projektem grupowym, przez przypadek natrafia na wieść o tym, że las, w którym żyją rysie, znalazł się w niebezpieczeństwie. Co więcej, zagrożenie stanowią Roboty-Chroboty profesora Spróchnialskiego, co wydaje się idealnym wyzwaniem dla Drużyny Oka. Niestety, jak na złość zaginęła gdzieś Kaśka...

Niezwykłe historie wynalazców, którzy się nie poddali!

Książka przedstawia historie wynalezienia 10 wspaniałych wynalazków, bez których trudno wyobrazić sobie współczesny świat. Wiesz, że wszystko zaczęło się od porażek? Opisani wynalazcy, mimo przeciwności losu, nie poddawali się i finalnie odnieśli sukces.

 

 

Znam twój sekret – wciągający, pełen zwrotów akcji thriller dla młodszej młodzieży

Owen, Gemma, Ally i Todd nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego… aż do momentu, gdy wszyscy otrzymują identyczny e-mail z pogróżkami. Następnego dnia w szkole będą musieli połączyć siły, żeby wygrać wyścig z czasem i wypełnić szereg dziwacznych poleceń otrzymanych od anonimowego nadawcy wiadomości.

 

Zobacz także:

« Zapowiedzi na kwiecień 2023, czyli Zielona Sowa przyciąga wiosnę! Świętuj Dzień Ziemi z serią "MikroCuda"! »