Aktualności

Zapowiedzi na kwiecień 2023, czyli Zielona Sowa przyciąga wiosnę!

Zapowiedzi na kwiecień 2023, czyli Zielona Sowa przyciąga wiosnę!

Nowe książki dla dzieci i młodzieży - kwiecień 2023

Na wiosnę szykujemy masę książkowych nowości – od historii dla najmłodszych o miłości, nieśmiałości lub samodzielności po opowieści dla starszych o magii, szkolnych przygodach czy chwilach pełnych humoru. Zobaczcie nasze premiery książek dla dzieci i młodzieży na kwiecień 2023!

 Kwiecień 2023 – nowości książkowe dla maluchów: Maciuś i Leon

W kwietniu fani Maciusia i Leona będą mieli okazję sięgnąć po kolejne trzy tomy ich przygód – „Maciuś i Leon zasypiają sami”, „Maciuś i Leon idą do lekarza” oraz „Maciuś i Leon jeżdżą na rowerze”. Dzięki prostemu językowi i kolorowym ilustracjom każdy tom pomoże rodzicom oswoić dzieci z emocjami i różnymi sytuacjami.

Julka i Janek – dwa nowe tomy dla najmłodszych

Seria Julka i Janek doczekały się kolejnych dwóch tomów. Tym razem Kasia Keller zachęca do poznania tego, co lubi miłość oraz tego, czego nie lubi nieśmiałość. Jak z tymi emocjami poradzą sobie tytułowi bohaterowie? Na końcu każdego tomu ponownie znajdą się wskazówki od psychologa, pedagoga, pediatry lub nauczyciela, który radzi, jak rozmawiać z dzieckiem i pomagać mu z oswojeniem danej sytuacji.

Jadzia Pętelka chce sama – nowy tom Jadzi Pętelki

Tym razem ulubienica maluchów „Jadzia Pętelka chce sama". Czy to dobrze, że chce być samodzielna i czy to oznacza, że już nie musi korzystać z niczyjej pomocy i słuchać się rodziców? Zobaczcie, co wyniknie z tej samodzielności!

 

Kwiecień 2023: Nowe książki dla czterolatków

Dla czterolatków szykujemy kilka ciekawych historii – będzie coś dla fanów podroży, czyli W drogę po przygodę, coś dla wielbicieli przyrody, czyli kolejny po Dwóch takich samych śnieżynkach tom z serii Mikrocuda, czyli Wędrówka kropelki, oraz coś dla tych, którzy uwielbiają historie Rachel BrightGekon, który odkrył echo.

 

Kwiecień 2023: Nowe książki dla sześciolatków

Sześcioletnim czytelnikom polecamy historie pełne przygód. „Jagoda i tajemnica zaginionych mioteł" to opowieść o Jagodzie, która właśnie rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Szybko pochłonie ją szkolne życie, a szczególnie tajemnica znikających mioteł. Czy dziewczynce uda się ją rozwiązać? Z kolei dla fanów zwierząt przygotowaliśmy książkę Marcina PrzewoźniakaKłopoty? Są koty!” – historię czterech kotów mieszkających w piwnicy starego domu, które wpadają w nieprawdopodobne tarapaty, ale ich przygody zawsze kończą się happy-endem. Niezwykła książka o empatii, odwadze, poświęceniu i dobroci, ale podana w przewrotny sposób.

Kwiecień 2023: Nowe książki dla dziewięciolatków

W przypadku książek dla dziewięciolatków kontynuujemy znane i lubiane serie. „Tomasz Niefart. Pechowo się składa” to już piąty tom przezabawnej serii o przygodach Tomasza Niefarta, który myśli, że jest największym pechowcem na świecie. Czy rzeczywiście tak jest? Dowiecie się sięgając po kolejny tom! „Nata i czarownice. Pechowa wiedźma” to drugi tom przygód Naty, wraz z którą przeniesiesz się do świata magii. Pełna humoru i napisana lekkim językiem historia o wpadaniu w kłopoty w magicznym świecie, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Tomek Łebski. Chętnie pomogę (za parę monet)” to już dwudziesty tom przygód Tomka Łebskiego, który przeżywa zabawne perypetie w szkole i w domu. To książka idealna dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem – ilość tekstu nie przytłacza, a historie wciągają już od pierwszej strony!

 

Nowa książka dla młodzieży od Books4ya

The Agathas. Śledztwo w Castle Cove” to idealna książka dla młodzieży, która chce wejść w świat zagadek Agathy Christie. To opowieść o Alice i Iris, które próbują rozwiązać zagadkę zniknięć kolejnych dziewczyn w ich miasteczku. Ich lista podejrzanych jest długa, a pomysły godne powieści królowej kryminału…

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także:

« Maluch poznaje, czyli nowa seria dla najmłodszych!Znów przyjdzie maj. A z majem WYJĄTKOWE NOWOŚCI! »