Aktualności

Urodzinowe przyjęcie Stasia, czyli nowości w świecie Pętelków!

Urodzinowe przyjęcie Stasia, czyli nowości w świecie Pętelków!

Nowości w świecie Pętelków

Co nowego w rodzinie Pętelków? Mama, Tata, Jadzia, Staś, Szczepan i Leniwiec Pętelkowie zadebiutowali niedawno we własnej książce – „Rodzina Pętelków czeka na święta”. W tym roku dla fanów serii o przygodach tej rodziny autorstwa Barbary Supeł mamy masę nowości! Zobaczcie sami.

Przed jakimi wyzwaniami stanie Jadzia Pętelka?

Jadzia Pętelka” to seria przeznaczona dla najmłodszych czytelników. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności – od ułożenia się do snu po samodzielne korzystane z nocnika. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom i zabawnym ilustracjom książka przyciąga uwagę dziecka i wspiera je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

ZOBACZ: Wszystkie tomy z serii Jadzia Pętelka>>

Na przełomie marca i kwietnia pojawi się pierwszy tom w tym roku Jadzi, czyli Jadzia Pętelka chce sama. W tym tomie dziewczynka chce robić wszystko sama. Jadzia dowie się, czym jest samodzielność, ale czy to oznacza, że już nie musi korzystać z niczyjej pomocy? Kolejny tom, który ukaże się w tym roku to Jadzia Pętelka idzie do fryzjera. Włosy Jadzi znów urosły, przeszkadzają jej w zabawie, a grzywka wpada do oczu. Jadzia udaje się więc na pierwszą wizytę do fryzjera. Jak przebiegnie to spotkanie? W tym roku ukaże się również Jadzia Pętelka idzie do dentysty. W końcu czas na okresowy przegląd zębów. W ząbku dziewczynki pani doktor znajdzie małą dziurkę. Jaką plombę wybierze Jadzia? Tego dowiecie się już niebawem.

Staś Pętelka pomoże Twojemu dziecku oswoić to, co nieznane!

Swoją serię ma również starszy brat Jadzi, Staś Pętelka. 8 marca premierę będzie miał kolejny tom z tej serii – Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie. Chłopiec kończy sześć lat i doskonale wie, że to świetna okazja do tego, by zorganizować przyjęcie urodzinowe. Kogo powinien jednak zaprosić? Jak powinien smakować tort? Sprawdźcie, jak Staś poradzi sobie ze zniecierpliwieniem związanym z oczekiwaniem na imprezę.

ZOBACZ: Wszystkie tomy z serii Staś Pętelka>>

W tym roku ukaże się jeszcze jeden tom Stasia – Staś Pętelka kieszonkowe. Chłopiec odkłada pieniądze do świnki skarbonki, ale zastanawia się, czy oszczędzać, czy lepiej od razu kupić coś fajnego. Nurtują go również pytania, jak na przykład, co jest więcej warte – banknoty czy monety. Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza.

 

 

Zobacz także:

« Zapowiedzi na marzec 2023. Po jakie tytuły warto sięgnąć?Maluch poznaje, czyli nowa seria dla najmłodszych! »