Aktualności

Nowy tom przygód Jagi i Strażników Wrót!

Nowy tom przygód Jagi i Strażników Wrót!

Wejdź do świata Jagi i Strażników Wrót! 

 „Strażnicy Wrót” to seria książek przygodowych łącząca elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend autorstwa Macieja Rożena. Akcja toczy się we współczesnym Krakowie i jego okolicach – tych rzeczywistych, i tych magicznych. Główną bohaterką jest Jaga Kurzastopka - córka uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach.

Jaga mieszka w Zaklętych Kotlinach, w wiosce Klekotki, a jej najlepszym kumplem jest Cykor – mała chata wielkości domku dla lalek. W pierwszym tomie, młoda czarownica postanawia uratować rodzinę, odzyskać podopiecznych ojca i udaremnić spiskowcom ich niecny plan. Razem z przyjacielem Cykorem wyrusza do ukrytego przed zwyklakami Magicznego Krakowa. Nie wie jednak, z czym i z kim przyjdzie jej się zmierzyć… Premiera pierwszego tomu - „Jaga i dom na orlich nogach” - odbyła się 15 września 2021 roku, a Jaga, młoda czarownica, szybko zaskarbiła sobie miłość czytelników.

Drugi tom przygód Jagi Kurzejstopki i Strażników Wrót: „Strażnicy Wrót. Jaga i stalowy chochoł”

W tym roku Maciej Rożen powraca z nowym tomem przygód Strażników Wrót i Jagi Kurzejstopki. Przed Wami drugi tom, czyli „Jaga i stalowy chochoł”. W drugim tomie przed Jagą, opiekunką domu na orlich nogach, ważne zadanie. Gdy w Nieustraszonym - wiekowym domu mistrza Jana – zaczyna dochodzić do nagłych i niebezpiecznych zdarzeń, a Cykor, przyjaciel Jagi, zaczyna zmagać się z niekontrolowanymi teleportacjami, młoda czarownica postanawia działać. Tylko czy tym razem, by wyjść cało z opresji, wystarczy jej jedynie sprawna różdżka i grupa magicznych przyjaciół u boku?

 Drugi tom „Strażnicy Wrót. Jaga i stalowy chochoł”  będzie miał swoją premierę 12 października, a wraz z nim pojawi dodruk pierwszego tomu „Strażnicy Wrót. Jaga i dom na orlich nogach”.

Obie książki dostępne przedpremierowo w sprzedaży w Empiku>>

Zobacz także:

« Nowa książka z serii Szkoła Trzęsiportków! Prezent na Dzień Chłopaka? Książka od Zielonej Sowy! »