Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kota. Najpiękniejsze książki o kocich przygodach

Międzynarodowy Dzień Kota. Najpiękniejsze książki o kocich przygodach

Międzynarodowy Dzień Kota

Małe, duże, rasowe i dachowce. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota polecamy Wam kilka naszych książek z kocimi bohaterami w roli głównej!

Książki o kotach dla dzieci - Szara myszka i kolory oraz Kotki z płotka czyli od jednego do dziesięciu i z powrotem

Szara myszka i kolory” oraz „Kotki z płotka czyli od jednego do dziesięciu i z powrotem” to książki autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej skierowane do najmłodszych czytelników. Oba tytuły są rymowane, wprowadzają dzieci w świat kolorów i słowa pisanego.    

Książki o kotach dla dzieci - Feluś Kocimiętki

Feluś Kocimiętki to seria opowiadająca o przygodach małej dziewczynki Ali i jej wymyślonego przyjaciela, kotka Felusia. Książki są bogato ilustrowane, zawierają rymowany tekst. W każdym tomie dziewczynka i jej koci przyjaciel przeżywają niezwykłe przygody. Dla czytelników od 4. roku życia.

 

Książki o kotach dla dzieci - Zaopiekuj się mną

Zaopiekuj się mną to seria książek dla czytelników od 6. roku życia. Tytuły skierowane są dla każdego fana czworonogów. Bohaterami serii są pieski lub kotki. To wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę.

 

Książki o kotach dla dzieci - Muzeum z Pazurkiem

Seria dla wszystkich wielbicieli kotów autorstwa Holly Webb. Bohaterami są urocze kotki. Każda książka to odrębna historia pełna tajemnic, po którą chętnie sięgną fani zwierząt. Jak do tej pory w tej serii wydane zostały trzy tytuły: Muzeum z pazurkiem. Zagadka po zmroku, Muzeum z pazurkiem. Klątwa faraona oraz Muzeum z pazurkiem. Nocny gość. Książki przeznaczone są dla czytelników od 6. roku życia.

 

 

Książki dla dzieci o kotach - Nata i czarownice

„Nata i czarownice” to opowieść o rezolutnej dziewczynce, która na czas wyjazdu mamy zostaje pod opieką trzech sympatycznych staruszek, Trzykrotek. Mama zapomniała jednak wspomnieć Nacie, że staruszki to emerytowane czarownice, a domem rodzinnym Naty zainteresują się potężni czarodzieje. To trochę komplikuje sytuację! Jak bez ujawniania mocy Trzykrotki mają poradzić sobie z przebojową ośmiolatką? Dziewczynce w rozwiązywaniu zagadek i przeżywaniu przygód towarzyszy złośliwy kot Lukrecjusz...

 

 

 

Zobacz także:

« Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii! Wejdź do świata Misi i jej pieska Popika! »