Aktualności

Najlepsze książki o szkole i ze szkołą w tle

Najlepsze książki o szkole i ze szkołą w tle

Lista książek o szkole i ze szkołą w tle

Powroty do szkoły bywają trudne szczególnie, że nostalgiczny klimat jesieni staje się coraz bardziej wyczuwalny, a ciepłe, pełne słońca dni powoli odchodzą w zapomnienie. Jednych powrót do szkolnej ławki cieszy, innych nieco mniej. My mamy pomysł na to, jak bezboleśnie i z uśmiechem na twarzy rozpocząć rok szkolny. Wbrew pozorom, to bardzo proste. Wystarczy sięgnąć po jedną z naszych książek dla dzieci - bawią i rozśmieszają do łez! Oto najciekawsze książki o szkole!

Książki o szkole - co warto przeczytać?

Tomek Łebski - seria książek o Tomku Łebskim to idealna propozycja dla każdego dziecka. Historie opowiadane z perspektywy 11-letniego chłopca zaciekawią niejednego młodego czytelnika.

Niezapomniana impreza -  historia pełna przezabawnych, absurdalnych przygód Otisa, który wraz z kolegami z klasy wziął udział w imprezie. Niestety następnego dnia wszyscy obudzili się, kompletnie nie pamiętając, co się stało... Chłopcy postanawiają wspólnie rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń…

Tomasz Niefart  - pełna humoru seria opowieści o chłopcu, któremu będziesz kibicować zarówno w szkole i w domu, jak i podczas jego spotkań z przyjaciółmi. Wszystkie przygody łączy wspólny mianownik – są totalną porażką Tomka. Ale czy na pewno?

Banda wełniaków - to historia pełna nieszablonowych bohaterów, których zachowanie sprawi, że nie będziecie mogli przestać się śmiać.

Jaszczurka Drago. Planeta Lawa -  to książka dodająca otuchy dziecięcym czytelnikom. Jaszczurka Drago trafia z Ziemi na planetę Lawa, zamieszkiwaną przez smoki.  Jaszczur musi stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Czy uda mu się odnaleźć w sobie siłę i przezwyciężyć poczucie niższości spowodowane odmiennością?

Drużyna Oka. Misja: foka szara - to pierwszy tom przygód "Drużyny Oka". Trójka czwartoklasistów zostaje wybrana przez gadające Oko w ścianie szkolnego korytarza (nie wiedzą, że maczał w tym palce ich pan od przyrody…) i muszą spełnić powierzoną im MISJĘ… Zagrożone są foki szare nad polskim morzem. Gdy ich misja się rozpocznie, nie będziecie się nudzić!

Klub Poszukiwaczy Przygód. Tajemnica starej kamienicy - Koledzy i koleżanki z klasy założyli, jakiś czas temu, Klub Poszukiwaczy Przygód. Od tej pory klubowicze, oprócz świetnej zabawy, regularnie wplątują się w tarapaty. Ale, ale… dzieciaki zawsze wychodzą z nich obronną ręką, a przy okazji rozwiązują tajemnicze zagadki.

Wraz z początkiem września lato nieuchronnie zmierza ku końcowi. Mimo wciąż jeszcze ciepłych oraz pełnych słońca dni nostalgiczny klimat nadchodzącej jesieni staje się coraz bardziej wyczuwalny. Noce i poranki są już coraz chłodniejsze, a rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego definitywnie kończy wakacyjny okres słodkiego lenistwa. Szkolne obowiązki i stos lektur do przeczytania jednych cieszą, innych przerażają, więc aby w miarę bezboleśnie wejść na nowo w rytm szkolnej codzienności, proponuję zapoznać się z 10 książkami, których akcja, w mniejszym lub większym stopniu, rozgrywa się właśnie w szkole.

 

W tworzeniu poniższej listy nie ograniczałam się do jednego gatunku – znajdziecie tu wszystko, od horroru po młodzieżówkę. Ta ostatnia ze względów oczywistych przeważa, ale nie oznacza to, że nie umieściłam w zestawieniu ani jednego literackiego klasyka czy thrillera. Kolejność jest zupełnie przypadkowa (oprócz Stephena Kinga – to akurat dla mnie bezkonkurencyjny numer jeden w tym zestawieniu).

Zobacz także:

« Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?Kolejny tom „Przewodnika po zbrodni” już niebawem! »