Aktualności

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? Te książki pomogą w adaptacji przedszkolnej! 

Książki o przedszkolu

Książki o pójściu do przedszkola to idealny sposób na to, by zacząć rozmawiać ze swoim maluchem o przedszkolnej edukacji. Nowe miejsce, nowi znajomi, rozłąka z rodzicami i... masa emocji. To całkiem dużo wrażeń jak na jednego małego człowieka. Zielona Sowa rusza z pomocą! Przygotowaliśmy kilka książek dla dzieci, które pomogą im w adaptacji przedszkolnej!

5 książek o przedszkolu

W przedszkolu jest fajnie - książka dla dzieci od czwartego roku życia. Idealna dla każdego malucha. Pokazuje, że przedszkole to miejsce przyjazne i bezpieczne dla wszystkich dzieci. To tutaj zawierają się pierwsze przyjaźnie i odbywają się beztroskie zabawy z rówieśnikami.

W przedszkolu jest zdrowo i zielono - to bogato ilustrowana książka dla wszystkich przedszkolaków. Dzięki niej dzieci poznają pory roku, warzywa i owoce. Nauczą się, jak pielęgnować rośliny – zarówno te, które znajdują się w sali, jak i te rosnące na grządce w przedszkolnym ogródku. 

Tola w przedszkolu - wraz z czteroletnią Tolą maluchy dowiedzą się, jak wygląda życie w przedszkolu. Na książkę składa się sześć naturalnych, rodzinnych opowiadań, uzupełnionych pięknymi ilustracjami, które otulą swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie często wracać do tej książki.

Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel - to opowieść o Stasiu, który wraca do przedszkola. Jest to dla niego powrót do radości, ponieważ czeka tam na niego najlepszy przyjaciel. Chłopcy wreszcie będą mogli się zobaczyć po długiej przerwie.

Dzikusy. Nowi przyjaciele - nowi przyjaciele pokazują Dzikusom okolicę oraz uczą ich zabaw, których małe mieszczuchy dotąd nie znały. Wreszcie lato i wakacje dobiegają końca i trzeba iść do szkoły i przedszkola. To nieznane miejsca i dzieci bardzo się tym stresują. Na szczęście pomogą im w tym nowi przyjaciele.  

 

Zobacz także:

« Sposób pomysłowy na ćwiczenie mowyNajlepsze książki o szkole i ze szkołą w tle »