Aktualności

Sposób pomysłowy na ćwiczenie mowy

Sposób pomysłowy na ćwiczenie mowy

Nowa książka od Państwa Szwajkowskich - Słowa po kawałku

Nowość od Państwa Szwajkowskich!Słowa po kawałku” to książka dla każdego, kto pracuje nad wymową kolejnych głosek. Na zbiór wierszyków logopedycznych skłąda sie mnóstw ćwiczeń, do których na początku zachęci dwójka młodych bohaterów - Jola i Witek. O czym jest książka „Słowa po kawałku”? Dlaczego warto po nią sięgnąć? Poznajcie szczegóły!

„Słowa po kawałku” - o czym jest nowa książka Państwa Szwajkowskich?

Książka „Słowa po kawałku. Sposób pomysłowy na ćwiczenie mowy” zawiera rymowanki, będące jednocześnie ćwiczeniami logopedycznymi dla dzieci. Witek, starszy brat Joli, będzie jej przewodnikiem po skomplikowanym świecie polskich głosek. Z takim przewodnikiem żadne logopedyczne wyzwanie nie będzie straszne! Książka składa się z mnóstwa ćwiczeń w formie wierszyków. Obok nich zamieszczone zostały wskazówki dla rodziców, by wiedzieli, na co szczególnie należy zwracać uwagę podczas zabaw logopedycznych z dzieckiem.

Autorzy zbioru – Elżbieta i Witold Szwajkowscy – już nieraz w swoich publikacjach, takich jak Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, Idą mrówki po brzuszku czy Żabki grają w łapki, pokazywali, jak poprzez wspólną zabawę stymulować rozwój dziecka. W swoim dorobku mają ponad czterdzieści pozycji wydawniczych wspomagających rozwój kompetencji językowych, poznawczych, społecznych i matematycznych. Starają się, aby ich teksty były bogate językowo, prawidłowo zrymowane i zrytmizowane, a także nienużące, dowcipne i czasem zaskakujące swoim przesłaniem lub pointą. 

W najnowszej książce  „Słowa po kawałku. Sposób pomysłowy na ćwiczenie mowy” pokażą, jak wspierać pracę nad aparatem mowy poprzez wierszyki i ćwiczenia nad wymową konkretnych głosek i zbitek głoskowych. Premiera książki: 7 września. Tytuł można zakupić przedpremierowo w Empiku>>>

 

 

Zobacz także:

« Gimnastyka buzi i języka, czyli najlepsze książki dla maluchów wspierające ich rozwój!Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? »