Aktualności

Książka na zimę, czyli premiery w Zielonej Sowie!

Książka na zimę, czyli premiery w Zielonej Sowie!

Zima 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wydawnictwo Zielona Sowa przygotowało dla swoich czytelników masę nowości na zimowy czas. Nie zabraknie wzruszających opowieści o magii świąt, ale i niezwykłych historii o tym, jak nie zatracić się w szale świątecznej gorączki i jak przygotować się na ten wyjątkowy czas w roku. W tym pomogą Wam nasze książki!

Zimowe książki dla dzieci

Dla najmłodszych przygotowaliśmy dwa tytuły. „Mikołaj bez brody” to zabawna i poruszająca opowieść o Mikołaju, który próbuje poradzić sobie ze stratą brody. Dlaczego zniknęła i czy uda się ją odzyskać? „Dwie takie same śnieżynki” to pierwsza książka z serii Mikrocuda, która pokaże dzieciom to, co  uniwersalne, ważne również w świecie ludzi - wraz ze śnieżynkami czytelnik odkryje, jak dobrze jest być wyjątkowym oraz jak piękne mogą być relacje z innymi. Śledząc losy śnieżynek, dziecko będzie mogło zapoznać się z podstawami obiegu wody w ekosystemie.

 

Książki na zimę dla czterolatków

Czterolatkom proponujemy zanurzyć się w świat Henia i Huga, dwóch małych wiewiórek, które bardzo się od siebie różnią. Hugo kocha śnieg, świąteczny nastrój i leżenie pod ciepłym kocem. Henio wprost przeciwnie! Od zawsze nie lubi zimy! Ale kocha… Huga. „Zdecydowanie nie lubię zimy” to idealna lektura nie tylko na zimę! „Rodzina Pętelków czeka na święta” to zbiór 24 opowiadań związanych tematycznie z czasem świąteczno-zimowym. Książka została stworzona w formie kalendarza adwentowego. „Świąteczna niespodzianka” to ciepła, pełna humoru historia dla każdego, kto (nie) boi się zmian. Opowieść o sile przyjaźni i bezwarunkowej miłości. Z kolei na „Dinozaury ratują święta” składa się zabawny, rymowany tekst z pięknym przesłaniem dla każdego, kto w ferworze przedświątecznej gorączki poszukuje chwili wytchnienia. Dla tych, którzy chcą odkryć tajemnice Dziadka do orzechów polecamy książkę o tym tytule, a Ci, chcą w świątecznym czasie poczuć choć odrobinę magii zdecydowanie powinni sięgnąć po „Gwiazdkę Miko”.

 

Książki na zimę dla sześciolatków

Dla sześciolatków mamy książkę „Wieczór pełen cudów”, czyli niezwykle wzruszającą opowieść o drodze do poznania istoty Świąt,  do odkrycia miłości, która ma moc zmieniania świata. „Zawód Święty Mikołaj” to książka dla tych, którzy chcą poznać wszystkie sekrety świętego Mikołaja. Jest dobrze zorganizowany, używa magii, a może to tylko zaawansowana technologia? Ktoś mu w tym pomaga czy wszystko robi sam? Ta książka pokazuje, jak trudny, ale i przyjemny może być zawód Świętego Mikołaja! Dla nieco starszych czytelników mamy również nowy tom z serii Zaopiekuj się mną, czyli „Zorza, sowa śnieżna” oraz nowy tom Zosi i jej Zoo, czyli „Uciekająca reniferka”.

 

Książka na zimę dla młodzieży

Dla starszych czytelników mamy idealną książkę na zimowy wieczór, czyli „Grudniowy prezent”. Wciągająca, utrzymana w zimowym klimacie, powieść dla nastolatków. Wraz ze świąteczną gorączką, bohaterowie będą musieli stawić czoła problemom oraz pierwszej miłości.

 

 

 

 

Zobacz także:

« Targi Książki w Krakowie za nami! Zobaczcie, co się działoUpiecz pierniki z Jadzią, zaśpiewaj piosenkę ze Stasiem, czyli Rodzina Pętelków czeka na święta! »