Aktualności

Targi Książki w Krakowie za nami! Zobaczcie, co się działo

Targi Książki w Krakowie za nami! Zobaczcie, co się działo

Masa atrakcji, niesamowite spotkania autorskie i... mnóstwo niespodzianek. 25. Targi Książki w Krakowie za nami!

  1. Targi Książki w Krakowie - Wydawnictwo Zielona Sowa

Tegoroczne Targi Książki w Krakowie zgromadziły w Expo Kraków tłumy młodych czytelników. Tak ogromna frekwencja gości zaskoczyła samych organizatorów. Choć w pierwszy dzień targów zwykle odbywają się spotkania branżowe, to już tego dnia stoisko Wydawnictwa Zielona Sowa oraz Books4YA zgromadziło tłumy dzieci i młodzieży.

Na młodych czytelników czekała masa atrakcji – od magicznej fotobudki czy interaktywnej tablicy po spotkania autorskie i warsztaty taneczne ze studiem Egurrola oraz to, co najważniejsze, czyli najpopularniejsze książki dla dzieci i młodzieży.

Nie zabrakło więc najnowszego tomu Jadzi Pętelki – Jadzia Pętelka ma gila czy dwóch najnowszych tomów serii Julka i Janek – Czego nie lubi potwór oraz Czego nie lubi strupek. Sześciolatki mogły wybierać między nowym tomem z serii Zaopiekuj się mną. Poczytam Ci Doris a Jaszczurką Drago. Planetą Lawa. Dla dziewięciolatków miłujących się w fantastyce przygotowaliśmy Natę i Czarownice, dwa tomy z serii Strażnicy Wrót, a także Uniwersytet Pani Bajki.

 

Młodzież również miała w czym wybierać! Najpopularniejszym tytułem okazała się być nasza nowość, czyli książki Holly Bourne – Przewodnik po zbrodni grzecznej dziewczynki oraz Grzeczna dziewczynka, zepsuta krew. Równie chętnie sięgaliście po świąteczne tytuły  - Zawód: Święty MikołajRodzina Pętelków czeka na święta czy Grudniowy prezent. Jedni decydowali się na zakup, patrząc jedynie na okładkę, drudzy czytali tył książki i bacznie słuchali naszych opowieści o danych tytułach.

Czas na naszym stoisku umilała Wam Zielona Sowa, która podtrzymywała na duchu i poprawiała nastrój, rozdając słodkie krówki.

Nie zabrakło także momentów pełnych wzruszeń i… magii! Nasza kosmiczna fotobudka podbiła Wasze serca, a Wasze zdjęcia wykonane w tym magicznym pomieszczeniu w ostatnich dniach podbijały sieć.

Dziękujemy wszystkim autorom, którzy w tych dniach byli z nami. Dziękujemy Wam, drodzy czytelnicy, że w czasie Targów Książki w Krakowie zajrzeliście na nasze stoisko. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

Zobacz także:

« Wyniki Kryminalnego Konkursu Literackiego! Oto lista zwycięzców Książka na zimę, czyli premiery w Zielonej Sowie! »