Aktualności

Książki dla młodzieży. Co warto przeczytać w te wakacje?

Książki dla młodzieży. Co warto przeczytać w te wakacje?

Książki dla młodzieży. Co warto przeczytać w te wakacje?

Wakacje to czas idealny na nadrabianie książkowych zaległości. Dla naszych starszych czytelników przygotowaliśmy w tym roku wiele ciekawych propozycji. Wraz z początkiem roku mieliście okazję sięgnąć książkę dla młodzieży - po spekulacyjny thriller młodzieżowy, klimatem nawiązującym do „Opowieści Podręcznej”, czyli „Jestem Jude. Zniewolony”. Dla czytelników nieco bardziej emocjonalnych przeżyć polecaliśmy książkę „Miejsca, w których płakałam”. Z kolei fanom nordyckich klimatów i historii, w których prawda zawsze wychodzi na jaw, zaprezentowaliśmy „Splątaną opowieść”.

Na sezon wakacyjny polecamy dwie mocne historie - „Wygraj, przegraj, zabij, zgiń” oraz „To może być każdy”, a także romans z wątkiem podróży w czasie, czyli „Poza czasem”. Co warto przeczytać w te wakacje? Oto najlepsze książki dla młodzieży!

Książka dla młodzieży - Splątana opowieść

Porywająca i momentami przerażająca historia, pokazująca, że prawda, nawet ta pełna najbardziej poplątanych wątków, zawsze wyjdzie na jaw. Trzyma w napięciu już od pierwszej strony, szybko przenosi czytelnika w świat wierzeń, tajemnic i magii.

Książka dla młodzieży - Wygraj, przegraj, zabij, zgiń 

Kolejny wciągający thriller dla młodzieży od Cynthii Murphy, autorki książki „Czeka Cię śmierć”. Autorka mnoży fałszywe tropy i do ostatniej chwili trzyma czytelnika w niepewności, każąc mu zgadywać, kim jest zabójca. Przewrotne zakończenie zaskoczy chyba każdego.

Książka dla młodzieży - To może być każdy

W tej książce każdy bohater ma swoje sekrety. Uczniowie, gdy ginie ich najlepszy przyjaciel, konfrontują się ze swoimi sekretami. Czwórka nastolatków musi odkryć prawdziwego zabójcę, zanim osoba, która anonimowo ich obciąża za pośrednictwem aplikacji społecznościowej, ujawni ich tajemnice.

Książka dla młodzieży - Miejsca, w których płakałam

Powieść podejmująca trudny temat toksycznych związków. Autorka obnaża mechanizm działania tego rodzaju relacji i opowiada o ich wyniszczających kosekwencjach. Amelie wydaje się, że poznała miłość swojego życia. Szybko okazało się jednak, że ta relacja ją wyniszcza. Pewnego dnia postanawia wrócić pamięcią do przykrych chwil, by przepracować swoją historię.

Książka dla młodzieży - Jestem Jude. Zniewolony

Spekulacyjny thriller młodzieżowy, który obala tradycyjne role płciowe. Od śmierci swojego najlepszego przyjaciela z rąk wszechpotężnej Kanclerki Jude desperacko stara się uciec z wyznaczonej mu ścieżki. Zostaje wplątany w spisek mający na celu zamordowanie Kanclerki. Chłopak wreszcie ma szansę pomścić przyjaciela i zdobyć wolność. Pytanie tylko, za jaką cenę...

Książka dla młodzieży - Poza czasem

Niezwykła historia o tym, czy prawdziwa miłość pokona każdą przeszkodę, nawet różnicę wieku. Osiemnastoletnia Amanda przeprowadza się z Polski do Irlandii Północnej, gdzie poznaje Henry’ego, który od razu zwraca jej uwagę. Jego wyszukane maniery, nienaganny strój, elegancja w wyglądzie, gestach i zachowaniu – wszystko to ją fascynuje. Co połączy tę dwójkę?

 

 

Zobacz także:

« Złość u dziecka. Jak pomóc dzieciom wyrażać negatywne emocje?Konkurs fotograficzny z Julką i Jankiem! »