Aktualności

Piękna seria dla najmłodszych. Poznajcie Julkę i Janka!

Piękna seria dla najmłodszych. Poznajcie Julkę i Janka!

Poznajcie serię dla najmłodszych czytelników. O czym są książki z serii „Julka i Janek”?

Napisana zrozumiałym językiem, opatrzona pięknymi ilustracjami nowa seria książek dla najmłodszych. „Julka i Janek” to krótka opowieść dla maluchów o pokonywaniu lęków, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, sposobach na rozładowywanie złości i rozwiązywaniu bardziej „przyziemnych” problemów.

O czym jest seria „Julka i Janek”?

Przed Wami dwie pierwsze książki z serii „Julka i Janek” autorstwa Kasi Keller, opowiadające o tym, jak zmierzyć się z burzą i jak poradzić sobie ze złością. Jedna opowiada o tym, czego nie lubi burza i o tym, jak ją oswoić. Strach Janka narasta, gdy w domu gasną światła. Mama zna jednak sposób na to, by pokonać lęk synka, a jest nim pewien konkurs. Druga historia to opowieść o tym, czego nie lubi złość. Janek gniewa się, gdy siostra przez przypadek przewraca mu wieżę z klocków. Tym razem na pomoc przychodzi tata, który zna sekretny sposób na opanowanie złości.

 

 

Już 12 października premierę będą miały dwie kolejne książki z serii Julka i Janek, czyli Julka i Janek. Czego nie lubi potwór” oraz „Julka i Janek. Czego nie lubi strupek". „Julka i Janek. Czego nie lubi potwór” przedstawia historięJulki, która bardzo boi się zostać sama w pokoju i zasnąć, bo obawia się, że pod jej łóżkiem czai się potwór. Na szczęście rodzice znają sposoby na to, jak sobie z nim poradzić. Uprzejma rozmowa? A może magiczna mikstura? Sprawdźcie, jak najłatwiej pozbyć się nieproszonego gościa spod łóżka, by spokojnie przespać całą noc.

Julka i Janek. Czego nie lubi strupek" to opowieść o tym, jak poradzić sobie ze stłuczonym kolanem. Czego nie wolno robić? Jak poradzić sobie z ranką? Czy mama i tata znajdą sposób na to, by przestało boleć? O tym przekonacie się, czytając najnowszy tom przygód Julki i Janka.

 Na końcu każdego tomu serii „Julka i Janek” znajdą się wskazówki od psychologa, pedagoga, pediatry lub nauczyciela, który radzi, jak rozmawiać z dzieckiem i pomagać mu z oswojeniem danej sytuacji. Zachęcamy do czytania. Więcej tutaj>>

 

Zobacz także:

« Prezent na Dzień Chłopaka? Książka od Zielonej Sowy! Książki dla dzieci - październikowe nowości »