Aktualności

31. finał WOŚP i małe podsumowanie, czyli dziękujemy, że byliście z nami!

31. finał WOŚP i małe podsumowanie, czyli dziękujemy, że byliście z nami!

Finał 31. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W tym roku zbieraliśmy na walkę z sepsą. Wydawnictwo Zielona Sowa, podobnie jak w poprzednich latach, wraz z Instytutem Reportażu dołączyli do Wielkiej Orkiestry. Nasz sztab wsparło wielu wolontariuszy, a wyniki aukcji czy kwot zebranych w naszej eskarbonce przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Czas na małe podsumowanie!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023 - Zielona Sowa i Instytut Reportażu

W każdym kolejnym roku liczba wolontariuszy chętnych do wspierania WOŚP w naszym imieniu nas zaskakuje. Tym razem nie mogło być inaczej  Wydawnictwo Zielona Sowa i Instytut Reportażu wsparło 52 wolontariuszy i mnóstwo pomocników. Najmłodszy wolontariusz miał zaledwie dziewięć lat, a najstarszy 77! Wszyscy jednak, bez względu na wiek, równie gorąco zachęcali Warszawiaków do wpłat do swoich puszek. Wydawnictwo Zielona Sowa wraz z Instytutem Reportażu w tym czasie umilało wspierającym WOŚP czas Wielkim Czytaniem Online.

Zaproszeni goście podczas live’ów na Facebooku czytali fragmenty książek, zachęcając przy tym do wpłat do eSkarbonki naszego sztabu #5379 i do wzięcia udziału w aukcjach na allegro. Podobnie jak w latach ubiegłych pierwsze czytania odbyły się już w sobotę popołudniu – fani książek mieli okazję wysłuchać Anny Dereszowskiej oraz Anny Gzyry, a wieczór urozmaicił wszystkim koncert zespołu Dagadana.

 

 

W niedzielę od samego rana Wielkie Czytanie Online wspierała plejada gwiazd. Tego dnia byli z nami: Marta Żmuda Trzebiatowska, Agata Kulesza, Magdalena Smalara, Joanna Banaszewska, Adam Bodnar, Robert Biedroń, Joanna Banaszewska, Joanna Kołaczkowska, Paulina Holtz, Karolina Gruszka czy Dorota Minta.

 

Dzięki Waszemu ogromnemu zaangazowaniu nasz sztab wsparł WOŚP 2023 kwotą 144 140, 03 złotych. Aukcje Allegro wyniosły 43 035, 90 złotych, w puszkach wszyscy zebraliśmy 78 916, 13 złotych, a nasza eskarbonka zgromadziła 22 188 zł. Ogromne dzięki za pomoc, wsparcie i zaangażowanie!

 

 

 

Zobacz także:

« Zimowy pakiet na ferie w atrakcyjnej cenie! 2023 rok z Wydawnictwem Zielona Sowa: Promocja na kalendarze »