Aktualności

9 książek na Dzień Morza

9 książek na Dzień Morza

14 lipca to dzień, w którym w Polsce obchodzimy Dzień Morza. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was listę książek, które są idealne dla miłośników morza - mamy tu zarówno książki, których fabuła dzieje się nad morzem, a także przepełnione morskimi ilustracjami pozycje, z których dodatkowo dziecko dowie się nieco ciekawostek o morzu.

 

Bałtyk

Morze Bałtyckie zwykle kojarzy się nam z szeroką piaszczystą plażą, zimną wodą, bursztynem i flądrą z kutra. Taki Bałtyk znamy prawie wszyscy.

Ale ręka do góry, kto wie, że Bałtyk może dymić i toczyć lodowe kule, że przyjmuje niezwykłych gości z oceanów, skrywa podwodne łąki, karmi tysiące ptaków, a na co dzień jest domem krewetek, ryby o zielonych ościach i pewnego diabła. Zaskoczeni?

Pełna niesamowitych ilustracji i ciekawostek o naszym polskim bałtyku!

>Zobacz książkę<

 


 

 

 

Co się kryje nad wodą i pod wodą?

"Co się kryje…" to seria wyszukiwanek dla małych detektywów, którzy chcą poznawać otaczający ich świat pełen zwierząt i ciekawych przedmiotów. Książki zapewnią maluchowi godziny zabawy, pomogą rozwinąć umiejętności poznawcze, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia.

>Zobacz książkę<

 


 

Wieloryb, który chciał więcej

Wieloryb ma niełatwe zadanie: musi znaleźć idealny przedmiot, który sprawi, że będzie się czuł spełniony. Podróżuje po całym oceanie i zbiera wszystko, co znajduje na dnie. Ale niezależnie od tego, ile przedmiotów w danej chwili posiada, nadal nie czuje się szczęśliwy. Czyżby to prawdziwa przyjaźń, a nie stan posiadania mogła wreszcie uszczęśliwić wieloryba?

Piękna rymowana opowieść o empatii i przyjaźni, zachęcająca dzieci do dzielenia się z innymi i bycia dobrym.

>Zobacz książkę<

 


 

Jak zdobyć przyjaciela.6 prostych kroków

Pełen humoru picturebook dla wszystkich dzieci, które kiedykolwiek próbowały odnaleźć prawdziwego przyjaciela. Historia Frani pokaże dzieciom, że nie warto poddawać się w poszukiwaniach tej wyjątkowej osoby, która polubi nas za to jacy jesteśmy (nawet jeżeli mamy kły i jesteśmy małymi rekinami!).

>Zobacz książkę<

 


 

Drużyna Oka: Foka Szara

Trójka czwartoklasistów zostaje wybrana przez gadające Oko w ścianie szkolnego korytarza (nie wiedzą, że maczał w tym palce ich pan od przyrody…) i muszą spełnić powierzoną im MISJĘ… Zagrożone są foki szare nad polskim morzem. Dzieciakom udaje się szybko odstraszyć głośnych plażowiczów, którzy zagrażają zwierzętom, ale prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero przed nimi – profesor Spróchnialski planuje bowiem otworzyć restaurację z foczym mięsem…
Gwarantujemy, że gdy misja się rozpocznie, nie będziecie się nudzić! Dodatkowym atutem książki jest część edukacyjna w postaci notatki o Helu, bałtyckich fokach i przyjaznym dla środowiska zachowaniu na plaży.

>Zobacz książkę<

 


 

Tomasz Niefart. Gacie na łopacie

Myślisz, że Ty masz pecha? Przeczytaj historie z życia Tomka. Już sam fakt, że nazywa się Tomasz Niefart skazał go na porażkę… tak przynajmniej twierdzi sam Tomasz.

Wakacje się skończyły, więc czas wrócić do szkoły. W przypadku Tomasza Niefarta – urodzonego pechowca – oznacza to tylko jedno – nowe pasmo porażek! Totalna publiczna żenada tylko czeka, by podłożyć mu nowy kolec! Co tym razem przytrafi się Tomaszowi? Na przykład kompromitacja przed dziewczynami podczas meczu piłki nożnej i upokorzenie na zawodach pływackich. Jedno trzeba przyznać – Niefart znowu będzie na ustach wszystkich!

>Zobacz książkę<

 


 

Szkoła Trzęsiportków. Rekin w basenie

Tutejsze dzieciaki w każdej sytuacji dopatrują się nadprzyrodzonego wyjaśnienia. Na boisku wykopano kość? Na pewno zakopany jest tu dinozaur! Jeden z uczniów zniknął podczas lekcji wuefu? To wszystko przez spadochron, który ma nadprzyrodzone moce!
W Szkole Trzęsiportków dzieje się tak wiele… W szkolnym basenie zamieszkały piranie, rekin i jadowite meduzy, na boisku szkolnym zakopany jest olbrzymi dinozaur, a chusta animacyjna powoduje, że znikają uczniowie! Przecież to wszystko jest możliwe, prawda?

UWAGA: Będziesz się śmiać tak mocno, że spadną Ci portki!

>Zobacz książkę<

 


 

Tajemnica francuskiej willi

Julka i Franek spędzają wakacje na francuskim wybrzeżu Dinard. Obydwoje uwielbiają piękną willę, w której mieszka ich ukochana babcia. Gdy okazuje się, że problemy finansowe nie pozwalają na dalsze utrzymanie domu, dzieci szukają sposobu, aby spłacić rodzinny dług. Poznają także
Florence, która, podobnie jak oni, spędza wakacje we Francji. Razem odkrywają, że kilka nadmorskich willi łączy intrygująca przeszłość… Jakie sekrety wyjdą na jaw przy rozwiązywaniu tej zagadki?

W 1927 roku grupka nastolatków spędza wakacje w letnich rezydencjach rodziców. Przyjaciele szykują się do wyprawy i poszukiwań skarbu, chcąc uratować rodzinę kolegi przed bankructwem. Co odkryją w pobliskiej jaskini?

Splecione losy Julki, Franka, Florence i ich rówieśników sprzed prawie stu lat to przygoda z tajemniczą historią w tle.

 >Zobacz książkę<

 


 

Dzień Fajności

Wszyscy są inni i nadzwyczajni, a choć się różnią, zawsze są fajni!

W przedszkolu Bajka odbywa się Dzień Fajności. Przyszło bardzo dużo gości – rodzice, babcie, ciocie, dziadkowie, wujkowie. Każdy przedszkolak jest aktorem i bierze udział w przedstawieniu o morskim świecie. Przydzielone role podkreślają wyjątkowość dzieci. Pokazują, że choć się różnimy, to wszyscy jesteśmy nadzwyczajni i równie… fajni!

"Dzień Fajności" to rymowany picturebook, który pokazuje, że każdy ma swoje zalety. Mimo różnic dzieci wzajemnie się szanują, lubią i bawią w zgodzie.

>Zobacz książkę<

 

 

 

Zobacz także:

« Pobierz darmowe scenariusze zajęć!Oszczędzamy ze Stasiem Pętelką! »