Bałtyk

wersja papierowa

Wiek czytelnika: 9-11 lat

Morze Bałtyckie zwykle kojarzy się nam z szeroką piaszczystą plażą, zimną wodą, bursztynem i flądrą z kutra. Taki Bałtyk znamy prawie wszyscy. Ale ręka do góry, kto wie, że Bałtyk...

Czytaj pełny opis

44,99

Ilość:

-+

Produkt dostępny, wysyłka w 24h

UWAGA
książka dostępna również w pakiecie
PAKIET: Przyroda
SPRAWDŹ!

Morze Bałtyckie zwykle kojarzy się nam z szeroką piaszczystą plażą, zimną wodą, bursztynem i flądrą z kutra. Taki Bałtyk znamy prawie wszyscy.
Ale ręka do góry, kto wie, że Bałtyk może dymić i toczyć lodowe kule, że przyjmuje niezwykłych gości z oceanów, skrywa podwodne łąki, karmi tysiące ptaków, a na co dzień jest domem krewetek, ryby o zielonych ościach i pewnego diabła.
Zaskoczeni?

Czas zatem poznać wszystkie sekrety Bałtyku i wreszcie odkryć jego prawdziwą urodę.

Ze wstępu: "Morze przyciąga nas od dawna. Inspiruje poetów, malarzy i muzyków. Jest pełne sprzeczności. Skrywa przed nami różne sekrety, choć te, dzięki wytrwałości i uporowi oraz zdobyczom nauki, staramy się powoli odkrywać. Daje natchnienie i wytchnienie. Pobudza do działania i uspokaja rozbiegane myśli.
Kiedy stajemy na brzegu morza w bezwietrzny, słoneczny dzień, odnosimy wrażenie, że pod powierzchnią nie dzieje się zupełnie nic. Słona woda spokojnie wpływa na plażę, a mewy leniwie kołują nad taflą wody. Jednak już nawet kilka godzin później, dokładnie w tym samym miejscu, możemy obserwować
szalejący żywioł! Wiatr pcha do brzegu kilkumetrowe fale, zdezorientowane ptaki skrzeczą i przemykają nad naszymi głowami, by schronić się gdzieś na lądzie, a ciemnogranatowe niebo zamiast uspokajać, wzmaga niepokój. Takie jest także Morze Bałtyckie. Przyjrzyjmy się mu razem i wspólnie odkryjmy jego tajemnice."

Recenzja:

"Książka jest też cudownie wydana. Ilustracje Justyny Hołubowskiej - Chrząszczak są przepiękne. Ja jestem zachwycona. Już sama okładka robi duże wrażenie, ale uwierzcie środek jest niesamowity. Książka dla dużych i małych. Idealna na prezent. Jest po prostu niesamowita. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam."

http://kruchebabeczki.blogspot.com/2021/09/batyk-rafa-jankowski.html

Zobacz przygotowane przez Justynę Hołubowską-Chrząszczak ilustracje z wnętrza książki :

Patroni:

                    

Rabaty nie łączą się.

EAN:9788382400601
Format:250x290
Oprawa:Twarda
Liczba stron:64
Data premiery:2021-09-01
Wiek czytelnika:9-11 lat

Opinie użytkowników

Zaloguj się i dodaj opinię

0 zł

dostawa elektroniczna ebooków oraz audioboków

0 zł

przy zamówieniu powyżej 70 zł

11,00 zł Paczkomaty InPost przy zamówieniu do 70 zł
12,50 zł Przesyłka kurierska przy zamówieniu do 70 zł

 

Czas wysyłki: zwykle do 24 godzin + czas doręczenia przez firmę kurierską