Nieskończony wszechświat Maisie Day

wersja papierowa

Wiek czytelnika: 9-11 lat

Maisie Day jest małym geniuszem i marzy o tym, by dostać na swoje dziesiąte urodziny części do budowy własnego reaktora jądrowego. Dziewczynka budzi się w urodzinowy poranek podekscytowana na myśl...

Czytaj pełny opis

24,90

16,99

Poprzednia najniższa cena: 16,99 zł

Produkt niedostępny

Maisie Day jest małym geniuszem i marzy o tym, by dostać na swoje dziesiąte urodziny części do budowy własnego reaktora jądrowego. Dziewczynka budzi się w urodzinowy poranek podekscytowana na myśl o czekających na nią prezentach. Odkrywa jednak, że jej rodzice i siostra gdzieś zniknęli, a za drzwiami domu rozprzestrzenia się przerażająca i pochłaniająca wszystko czerń. Uwięziona pomiędzy rzeczywistością a innym światem dziewczynka musi wykorzystać swoją wiedzę, by ocalić rodzinę. Czy miłość do rodziny wystarczy, by odnaleźć drogę do rzeczywistości? A może los daje jej szansę na wykazanie się przed starszą siostrą, która dotychczas nie traktowała jej na poważnie?

Kolejna po „Wielu światach Albiego Brighta” i „Równaniu Jamiego Drake’a” ekscytująca powieść wielokrotnie nagradzanego Christophera Edge’a. Kolejny raz udowadnia on, że nie ma słów i idei zbyt trudnych dla dzieci. Niczym najlepszy i najbardziej lubiany nauczyciel przybliża w bardzo przystępny sposób takie pojęcia jak: względność, grawitacja, czas i przestrzeń, nieskończoność. „Nieskończony wszechświat Maisie Day” to nie tylko fantastyka dla młodych, ale także wzruszająca historia o sile rodzinnej miłości, przyjaźni i odnajdywaniu się w niełatwym świecie (a może raczej światach?). Wszystko to na najwyższym literackim poziomie, do którego Edge zdążył przyzwyczaić swoich czytelników.

 

„Maisie Day to Harry Potter dla tych dzieci, które z chęcią zamienią czarną magię na prawdziwą i jeszcze bardziej niesamowitą naukę. Wciągająca opowieść, która trzyma w napięciu do ostatniej strony!” – Radek Kosarzycki, pulskosmosu.pl 

Recenzje: 

"Książka się u mnie pojawiła, więc zachęcony rozsądną objętością od razu do niej się zabrałem. I… odłożyłem dopiero po skończeniu ostatniej strony. Całkowicie mnie pochłonęła. Od tego dnia minęło już kilka tygodni, a ja wciąż nie wiem czy mi się bardziej podobała warstwa naukowa, fabuła czy sposób opowiadania."  

Radek Kosarzycki, pulskosmosu.pl

 

Sprawdź również:

              
  

Patroni:

  
 
 

 

 

EAN:9788380738966
Format:128x198
Oprawa:Miękka
Liczba stron:160
Data premiery:2018-08-22
Wiek czytelnika:9-11 lat

Opinie użytkowników

Zaloguj się i dodaj opinię

0 zł

dostawa elektroniczna ebooków oraz audioboków

0 zł

przy zamówieniu powyżej 100 zł

11,99 zł

Paczkomaty Inpost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu od 50 do 99,99 zł

15,99 zł

Paczkomaty InPost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu do 49,99 zł

Czas wysyłki: zwykle do 24 godzin + czas doręczenia przez firmę kurierską