Gdy ogień gaśnie

wersja papierowa

Wiek czytelnika: 15+ lat

  • Autor:Will Hill

Ojciec John kontroluje wszystko i wszystkich. Lubi zasady. Szczególnie tę o nie rozmawianiu z Obcymi. Zna Prawdę. Wie, co jest dobre, a co złe. Ojciec John wie, co nadchodzi… Jednak Moonbeam...

Czytaj pełny opis

39,90


Produkt niedostępny

Ojciec John kontroluje wszystko i wszystkich.
Lubi zasady. Szczególnie tę o nie rozmawianiu z Obcymi. Zna Prawdę. Wie, co jest dobre, a co złe. Ojciec John wie, co nadchodzi…
Jednak Moonbeam zaczyna wątpić. Zaczyna widzieć kłamstwa, które kryją się w słowach Proroka.
A co, jeśli jedynym sposobem, by uwolnić się od ciemności, jest rozniecić ogień?

„Gdy ogień gaśnie” to przejmująca i ekscytująca historia o dążeniu do prawdy i poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. To opowieść, od której nie sposób się oderwać, emocjonalny rollercoaster, który wiezie czytelnika przez różne stany – od bezradności, poprzez złość i smutek, aż po pełen nadziei spokój.

"Przerażająca, infekująca i piękna powieść. Szkoda, że mogłaby być prawdziwa. Na szczęście dowodzi, że każdy może zostać bohaterem. Nie bój się walczyć o siebie". Katarzyna Bonda

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nagrody:

„The Bookseller”  YA Book Prize to doroczna nagroda brytyjskiego magazynu „The Bookseller”, który wyróżnia wyjątkowe publikacje dla młodzieży i tzw. młodych dorosłych.

Jury nagrodziło książkę m.in. za wciągającą tematykę, błyskotliwie poprowadzoną historię, od której wręcz nie można się oderwać! Według Louise O’Neill, pisarki i tegorocznej członkini jury YA Book Prize 2018, jest to jeden z najbardziej wnikliwych portretów traumy, jakie czytała od dawna.

"Gdy ogień gaśnie" zostało najlepszą książką dla młodych czytelników w plebiscycie portalu Granice.pl w kategorii "young adult".

Jury uzasadniło swój wybór: "Autentycznie poruszająca, mocna, dotykająca ważnych dla młodych ludzi tematów książka bez wątpienia powinna znaleźć się na liście lektur w liceum."

 

 

RECENZJE:

"Napisać, że ta książka mną wstrząsnęła, to jakby nic nie napisać. Czytałam każdy fragment współodczuwając z Moonbeam jej ból, strach, przerażenie i niemalże straceńczą odwagę."

 

EAN:9788380737594
Format:128x198
Oprawa:Miękka
Liczba stron:520
Data premiery:2018-05-23
Wiek czytelnika:15+ lat

Opinie użytkowników

Zaloguj się i dodaj opinię

0 zł

dostawa elektroniczna ebooków oraz audioboków

0 zł

przy zamówieniu powyżej 100 zł

11,99 zł

Paczkomaty Inpost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu od 50 do 99,99 zł

15,99 zł

Paczkomaty InPost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu do 49,99 zł

Czas wysyłki: zwykle do 24 godzin + czas doręczenia przez firmę kurierską