Dinozaury. Wielka encyklopedia

wersja papierowa

Wiek czytelnika: 9-11 lat

  • Autor:Chris Barker

W ostatnich latach nasza wiedza o prehistorycznym świecie znacznie się poszerzyła. Naukowcy odkryli setki nieznanych wcześniej gatunków, dowiedzieli się nowych faktów o zachowaniu i biologii...

Czytaj pełny opis

79,99

Ilość:

-+

Produkt dostępny, wysyłka w 24h

W ostatnich latach nasza wiedza o prehistorycznym świecie znacznie się poszerzyła. Naukowcy odkryli setki nieznanych wcześniej gatunków, dowiedzieli się nowych faktów o zachowaniu i biologii wymarłych zwierząt oraz rozwikłali szereg zagadek dotyczących kluczowych wydarzeń w ewolucji życia, na przykład wyjścia kręgowców na ląd, powstania dinozaurów, dziejów wczesnych ssaków oraz ewolucji człowieka i jego bliskich krewnych z grupy hominidów.

Encyklopedia zawiera znakomite rekonstrukcje pradawnego świata, starannie opracowane na podstawie najnowszych odkryć naukowych. Niektóre przedstawione w niej zwierzęta zostały znalezione przez paleontologów zupełnie niedawno, na przykład ceratozuchops i riparowenator – dinozaury z rodziny spinozaurów. Opisał je naukowo w 2021 r. autor niniejszego dzieła – paleontolog Chris Barker ze współpracownikami. Jest to pierwsza książka, w której zaprezentowano oba te gatunki. Oprócz nich w encyklopedii przedstawiono wiele innych pradawnych zwierząt: olbrzymie wymarłe płazy, szablozębne ssaki, a także węże, rekiny oraz ptaki. Wszystkie wiadomości uzupełniono o nigdy wcześniej niepublikowane ilustracje przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

EAN:9788382995381
Oprawa:Twarda
Liczba stron:160
Data premiery:2024-03-13
Wiek czytelnika:9-11 lat

Opinie użytkowników

Zaloguj się i dodaj opinię

0 zł

dostawa elektroniczna ebooków oraz audioboków

0 zł

przy zamówieniu powyżej 100 zł

11,99 zł

Paczkomaty Inpost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu od 50 do 99,99 zł

15,99 zł

Paczkomaty InPost i przesyłka kurierska 

przy zamówieniu do 49,99 zł

Czas wysyłki: zwykle do 24 godzin + czas doręczenia przez firmę kurierską