Aktualności

"Szalony wtorek" z największymi umysłami w historii

W tym tygodniu w „Szalony wtorek” prezentujemy czterech wybitnych odkrywców i wynalazców: Leonarda da Vinci, Karola Darwina, Alberta Einsteina i  Galileusza. Historie zostały opowiedziane w pierwszej osobie, co pozwala w dowcipny i ciekawy sposób przybliżyć naukę i poznać jej bohaterów, którzy zmienili historię ludzkości.

Książki objęte promocją:

14,90zł 14,90zł 14,90zł 14,90zł
6,99zł 6,99zł 6,99zł 6,99zł

Leonardo i pióro, które kreśli przyszłość - Leonardo był malarzem, architektem, technologiem, inżynierem, filozofem i badaczem. Stał się mitem już za życia. Był wielkim odkrywcą i gdyby umiejętnie oceniono jego odkrycia, być może już Napoleon podróżowałby samolotem, a kolonizacja planet systemu słonecznego stałaby się faktem. Leonardo jest autorem licznych wynalazków, które służą nam do dziś, na przykład szkieł kontaktowych i czołgów.

Darwin i prawdziwa historia dinozaurów - Karol Darwin, wielki uczony i odkrywca, opowiada o swoim życiu, podróży dookoła świata, ewolucji i dżdżownicach. Darwin wprawdzie nie zajmował się dinozaurami, ale zapoczątkował nieprzemijające zainteresowanie tymi gadami.

Einstein i machina czasu - Sławny uczony Albert Einstein opowiada o swoich dokonaniach i przemyśleniach. Mówi o pasjach, jakimi były dla niego fizyka i gra na skrzypcach, oraz o potrzebie pokoju na świecie. Einstein nie opatentował machiny czasu, stworzył jednak podstawy pod jej budowę. Być może, więc, w przyszłości...

Galileusz i pierwsza wojna gwiezdna - Galileusz skonstruował lunetę i przeprowadził sporo niezwykłych eksperymentów. Dokonał wielu odkryć, takich jak: góry na Księżycu, satelity Jowisza i plamy na Słońcu. W tej książce opowiada o swoim życiu we Włoszech na przełomie XVI i XVII wieku, w okresie wojen, epidemii i przesądów.

 

„Szalony wtorek” to cykliczna promocja na wybrane publikacje Wydawnictwa Zielona Sowa.

Szczegóły Akcji:

  1. Promocja będzie się pojawiać w każdy wtorek czerwca z możliwością przedłużenia na kolejne miesiące;
  2. Akcja trwa jeden dzień (wtorek 24.06.14) od godz. 00:01 do 23:00;
  3. W każdy poniedziałek w zakładce „Aktualności” na stronie zielonasowa.pl zostanie umieszczony news informujący o publikacjach objętych promocją.

Zobacz także:

« „Szalony wtorek” z niezwykłymi kobietami w roli głównejWyniki konkursu „Podróżuj z Zieloną Sową” »