Aktualności

Książka na prezent. Co warto kupić?

Książka na prezent. Co warto kupić?

Najlepsza książka na prezent. Co warto wybrać?

Szukasz prezentu na Mikołajki lub pod choinkę? Dobrym wyborem zawsze są książki. W końcu Święta to czas dawania, a czy może być lepszy prezent niż niezwykła opowieść o sile przyjaźni albo o tajemnicach Świętego Mikołaja? Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze tytuły z naszej oferty!

Jakie książki na prezent warto wybrać?

Książka na prezent to świetny pomysł z wielu powodów. Taki upominek ucieszy każdego – rozbawi, zaintryguje, zainteresuje, zaciekawi… Moglibyśmy wymieniać bez końca! Liczy się jednak dobry wybór. Jaką książkę na prezent dla dziecka wybrać?

Zimowe książki dla dzieci na prezent

Dla wielbicieli zimowych opowieści proponujemy Dwie takie same śnieżynki, niezwykłą opowieść o siostrach-płatkach śniegu, które pewnego dnia ruszają na ziemię. Śledząc ich losy, dziecko będzie mogło zapoznać się z podstawami obiegu wody w ekosystemie. Inną propozycją dla malucha będzie książka Zdecydowanie nie lubię zimy, która pokaże, że czasem choć bardzo się różnimy, to spotkanie w połowie drogi i wyjście naprzeciw może okazać się… magiczne! Dla tych, którzy w grudniowym czasie marzą o odrobinie rozrywki i tajemnicy polecamy Świąteczną niespodziankę. Jak zmieni się życie niedźwiedzia, który pewnego dnia spotyka na swojej drodze coś zaskakującego – małego pingwinka. To piękna opowieść o sile przyjaźni i bezwarunkowej miłości.

 

 

 

Książki o Świętym Mikołaju

Nie można zapomnieć o książkach o Świętym Mikołaju. Dla najmłodszych sprawdzi się Mikołaj bez brody, dla zafascynowanych światem Świętego Mikołaja i tym, w jaki sposób wchodzi przez komin i kto pomaga mu w roznoszeniu prezentów idealną książką na prezent będzie Zawód: Święty Mikołaj, a dla tych, którzy w tym wyjątkowym czasie mają ochotę na odrobinę wzruszeń świetnie sprawdzi się Gwiazdka Miko.

 

 

Książka na prezent: seria

W prezencie cała seria książek? Po co się ograniczać! Polecamy nasze kultowe serie – Pozytywkę Poli (o podróżach, tańcu i przyjaźni), Tomasza Niefarta (książki z dużą dozą humoru) oraz Strażników Wrót (magiczna opowieść pełna słowiańskiej mitologii i polskich legend).

 Książka na prezent: picturebooki

Święta bez pięknych książek ze zjawiskowymi ilustracjami to nie Święta! Dla wielbicieli historii z morałem polecamy piękne picturebooki autorstwa Jima Fielda, czyli Mysz, która chciała być lwem, Wieloryb, który chciał więcej, Koala, który się trzymał, Wilk, który się zgubił, oraz Wiewiórki, które nie chciały się dzielić.

 

 

 

 

 

Zobacz także:

« Nominacje w plebiscycie serwisu granice.plKsiążki o Świętym Mikołaju - co warto kupić? »