Aktualności

Akcja #sowadzieciom powraca!

Akcja #sowadzieciom powraca!

Już jutro pierwszy dzień maja, wiec mamy dokładnie miesiąc do uruchomienia najbardziej zaczytanej akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka!

W zeszłym roku akcja #sowadzieciom trafiła do dziesięciu największych miast w Polsce, przy tej okazji ponad 1000 książek znalazło nowe regały i nowych czytelników. Bardzo nas cieszy, że akcja cieszyła się aż tak dużym zainteresowaniem.

Słyszeliśmy również Wasze głosy, że chcielibyście, aby nasza książkowa akcja dotarła również do mniejszych miast. Jak możecie się domyśleć, bardzo chcielibyśmy dotrzeć do każdego dziecka, aby sprawić im uśmiech na twarzy, jednak ogranicza nas ilość osób, która pracuje w wydawnictwie. Dlatego też dajemy Wam możliwość zgłoszenia się jako wolontariusz akcji #sowadzieciom.

Przygotowaliśmy specjalny formularz, przez który możecie zgłosić chęć pozostania wolontariuszem.

Każdy wolontariusz otrzyma od nas zestaw kilku książek, które będą odpowiednio zapakowane i oklejone informacją o akcji, a do wolontariusza należeć będzie decyzja, gdzie dokładnie pozostawi książki. Docelowo będą to miejsca uczęszczane przez rodziców z dziećmi - place zabaw, parki, skwery, rynki, okolice bibliotek, księgarń itp.

Na naszym instagramie 1 czerwca będziemy wysyłali podpowiedzi dotyczące lokalizacji pozostawionych książek.

Jakie są warunki, aby zostać wolontariuszem? Minimum 16 lat, miłość do książek i chęć zrobienia czegoś dobrego. Dodatkowo, będzie super, jeśli masz instagram, aby wrzucić na stories zdjęcie lub film pozostawionej paczki i oznaczyć nas @wydawnictwo_zielona_sowa oraz dodać #sowadzieciom

 

>>> CHCĘ ZOSTAĆ WOLONATARIUSZEM! <<<

 

 

Pobierz grafiki promujące akcję.

Kliknij na obrazek aby powiększyć i pobrać lub pobierz wszystkie na raz klikając w LINK

 

FAQ:

Czy można zostawiać książki na terenie zamkniętym? (np. szpitale, centra handlowe)

Tak, ale tylko za zgodą właściciela/zarządcy terenu. Bez wyraźnej zgody, nie zostawiamy książek w takich miejscach.

 

Czy można zostawiać książki na przystankach?

Tramwajowych i autobusowych - tak. W metrze i w okolicach lotnisk - absolutnie nie.

 

Czy mogę rozdać książki w dwóch miastach?

Tak, ale dopiero po zaakceptowaniu Twojego zgłoszenia, odezwij się do nas, że masz taką możliwość - wtedy zwiększymy Ci ilość wysłanych książek.

 

Ile książek wysyłacie do jednego wolontariusza?

To wszystko zależy od tego, ilu wolontariuszy się zgłosi do akcji. Optymistycznie zakładamy, że każdy otrzyma około 5-10 książek.

Zobacz także:

« Tata Też Czyta 2024Rozdajemy tysiące książek z okazji Dnia Dziecka! »