Aktualności

Poznajcie Maciusia i Leona! Oto nowa seria dla maluchów

Poznajcie Maciusia i Leona! Oto nowa seria dla maluchów

Nowa seria dla najmłodszych - Maciuś i Leon

Nowa seria dla początkujących czytelników lada chwila doczeka się kolejnych tomów. „Maciuś i Leon” to seria książek dla dzieci, której bohaterami jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każde dziecko. Zawsze jednak potrafią znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Książeczki napisane są prostym językiem. Zawierają krótkie teksty i urocze, kolorowe ilustracje. Seria z pewnością pomoże rodzicom oswoić dzieci z różnymi sytuacjami i emocjami.

Maciuś i Leon - książki dla dzieci

Ukazały się juz trzy książki z serii „Maciuś i Leon”. „Maciuś i Leon chcą iść na plac zabaw” to opowieść o smoczym rodzeństwie, które ma mnóstwo niesamowitych przygód. Mama zabiera dzieci na zakupy, ale Maciuś ma inny pomysł - chce iść na plac zabaw. Czy mamie i Leonowi uda się go przekonać do zmiany planów?

Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę” to historia, która opowiada o Maciusiu, który chce oglądać te same książki, co jego starszy brat, ale niestety, nie zna literek. Czy Maciuś i Leon znajdą rozwiazanie problemu? Z kolei w książce „Maciuś i Leon nie chcą się razem bawić” małe smoki pokazują czytelnikom, że wspólna zabawa nie zawsze jest udana, czasem dochodzi miedzy braćmi do kłótni.

 

 

Lada chwila ukażą się trzy nowe tomy z serii: Maciuś i Leon idą do lekarza, Maciuś i Leon zasypiają sami oraz Maciuś i Leon jeżdżą na rowerze. Maciuś i Leon idą do lekarza to historia, która opowiada o tym, jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza. Maciuś i Leon zasypiają sami pomoże pokaże maluchom, czy małe smoki zasną w swoich łóżkach sami. Z kolei Maciuś i Leon jeżdżą na rowerze to powieść o pierwszym wspólnym wyjściu smoków wraz z tatą do parku na rowery. Niestety jeden ze smoków przewraca się. Jak zakończą się próby ich samodzielnej jazdy? Premiera trzech kolejnych tomów serii już w kwietniu!

Autorką serii jest Katarzyna Wierzbicka, laureatka konkursu Piórko 2019. Prywatnie mama trójki dzieci. Uwielbia książki fantasy - choć ma zdecydowanie za mało czasu na czytanie. Kocha musicale i podróże.

Zachęcamy do lektury serii „Maciuś i Leon”!

 

Zobacz także:

« Wybucha panika, czyli nowy tom z serii Szkolne Szaleństwa!Zapowiedzi na marzec 2023. Po jakie tytuły warto sięgnąć? »