Aktualności

Niebawem Dzień Psa. Oto najpiękniejsze książki o czworonogach!

Niebawem Dzień Psa. Oto najpiękniejsze książki o czworonogach!

Najpiękniejsze książki o psach

1 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. To święto wszystkich psich pupili, bez względu na wiek, wielkość, pochodzenie czy wygląd. W wydawnictwie Zielona Sowa staramy się, by każdy dzień był świętem każdego zwierzaka - prowadzimy liczne akcje, wydajemy masę książek, w których bohaterami są zwierzątka.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa przygotowaliśmy dla Was listę książek, w których bohaterami są właśnie psy. Zobaczcie najpiękniejsze książki o psach!

Książki dla dzieci o psach: Popik i jego wielkie przygody. Nie taki tygrys straszny - nowa seria książek autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik. Głównym bohaterem ciepłych historii jest piesek Misi, biały terierek o radosnych oczach, Popik. Sprawdźcie, jakie niesamowite historie przeżywa nasz psi bohater!

Książki dla dzieci o psach: Staś Pętelka. Nowy piesek - Staś, czteroletni chłopiec uczy się opiekować przygarniętym ze schroniska malutkim szczeniakiem z czarną łatą na oku. Wszak piesek to nie tylko świetna zabawa, ale i duża odpowiedzialność.

Książki dla dzieci o psach: Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce - Hektor i jego pies Hugo wspierali się nawzajem i wspólnie tworzyli muzykę od lat. Lecz gdy Hugo uczy się gry na skrzypcach i otrzymuje szansę zagrania w zespole niedźwiedzia, Hektor staje się bardzo zazdrosny. Czy będzie w stanie przełknąć dumę i cieszyć się z sukcesu przyjaciela? Wyjątkowa opowieść o sile przyjaźni i spełnianiu marzeń.

 

Książki dla dzieci o psach: Szkoła Trzęsiportków. Superpies - W Szkole Trzęsiportków może zdarzyć się dosłownie WSZYSTKO! Czy na dachu szkoły siedzi pies superbohater? TAK! Czy puree ziemniaczane w stołówce szkolnej jest naprawdę bardzo, bardzo dziwne? TAK! Czy Zuzia posiada jajo kosmity? TAK! Co klasa 2R zamierza z tym zrobić? FANTASTYCZNIE SIĘ BAWIĆ!

Książki dla dzieci o psach: Strażnicy Zamku Penhallow -  Pola wraz z mamą przeprowadzają się do Kornwalii i zamieszkują w Zamku Penhallow. Na miejscu dziewczynka  odkrywa, że to miejsce kryje mnóstwo tajemnic, w czym pomagają jej znalezione na strychu stare dokumenty, pamiątki i zdjęcia. Pewnej nocy stary posąg psa budzi się z długoletniego snu. To Rex, Strażnik Zamku Penhallow, który od tej pory staje się najlepszym przyjacielem dziewczynki i jest towarzyszem jej wędrówek.

 

 

Książki dla dzieci o psachDociekliwi detektywi - Kostek Niuch i Kajtek Trop wciąż na tropie! Dwa nieustraszone psy nie spoczną, dopóki nie rozwiążą wszystkich zagadek… Dwa psy – wspaniali cukiernicy i dociekliwymi detektywami – znów wpadną w wir pracy. Ten czas będzie obfitował w wydarzenia. Ruda Fryga powróci, a pewna tajemnicza przesyłka przysporzy masę kłopotów w cukierni. Detektywi będą też zmuszeni działać pod przykrywką, by rozwiązać zagadkę włamań w hotelach. Pomocne okażą się… wybuchowe ciastka.

Książki dla dzieci o psach: Elcia i Kropka. Tajemnica zaginionych szczeniaczków - Elcia i Kropka to seria o niezwykłym duecie detektywów – niesłyszącej Elci i jej psiej pomocnicy Kropce. Przypadnie do gustu każdemu młodemu wielbicielowi zagadek kryminalnych i zwierząt.

Książki dla dzieci o psach: Zaopiekuj się mną. Kto utuli Juniora? - Kiedy Klara spotyka w zaułku bezdomnego psiaka, czuje że musi mu pomóc. Zabiera Juniora do swojego domu, a piesek w końcu wydaję się szczęśliwy. Jest tylko jeden mały problem. Kiedy zapada zmrok, świat przestaje być bezpiecznym miejscem dla Juniora. Jego smutne szczekanie budzi ze snu Klarę i całą jej rodzinę. Kto będzie potrafił utulić Juniora?

 

 

Zobacz także:

« Najlepsze książki dla dzieci. Co czytać w wakacje?Najlepsze książki dla młodzieży na wakacje! »