Aktualności

Różne oblicza miłości... Oto najpiękniejsze książki dla dzieci o okazywaniu uczuć

Różne oblicza miłości... Oto najpiękniejsze książki dla dzieci o okazywaniu uczuć

Różne oblicza miłości, czyli książki dla dzieci o okazywaniu uczuć. Co warto przeczytać?

Już niebawem Walentynki. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych książek o miłości. Każda w inny sposób pokazuje, jak można okazywać uczucia swoim najbliższym.

Książki o miłości dla dzieci

Zbliżają się Walentynki. Święto miłości to idealna okazja do tego, by spędzić ze swoimi bliskimi jeszcze więcej czasu i pokazać im, jak bardzo są dla nas ważni. Podpowiadamy, po co warto sięgnąć ze swoimi maluchami w tym czasie. Dla wielbicieli klasyków literatury, ale tym razem w wyjątkowym wydaniu dla najmłodszych proponujemy Małego Księcia. To hipnotyzująca opowieść, którą pamięta się przez całe życie. Czytanie tej książki umilą zachwycające ilustracje w nowoczesnej odsłonie.

 

Zdalna Babcia to książka, która pokazuje, że zdalnie tez można kochać najmocniej na świecie. To historia o szczególnej więzi między babcią a wnuczętami, o codziennym budowaniu bliskiej relacji nawet, gdy jest się fizycznie daleko od siebie.

 

Przytulozaur to wzruszający picturebook, którego lektura pomoże maluchom dostrzec, jak ważne jest bycie życzliwym, przyjaznym i miłym dla innych. Jak można przeczytać w książce „Gdy darzysz życzliwością, nie licząc na wzajemność otwierasz drzwi bliskości …a kluczem jest UPRZEJMOŚĆ”.

Książka Tatowie przeniesie Wasze pociechy w świat przygód i pokaże, że tatowie każdą najprostszą czynność potrafią zmienić w zadanie specjalne. Młodzi czytelnicy pokochają nie tylko kreatywne pomysły na rozwiązywanie codziennych problemów, ale i wyjątkowe ilustracje, które sprawią, że czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze!

P.S. Czekamy twój brat to niezwykła podróż po świecie widzianym oczami małego chłopca, który z niecierpliwością oczekuje na narodziny siostry. Piękne ilustracje, zabawne spostrzeżenia przyszłego brata i… magia oczekiwania na kolejnego członka rodziny wyczuwalna od pierwszej strony to zdecydowane zalety tej książki.

Miłość – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych książek o miłości, która „jest jak sznurek między nami i może się rozciągać tak daleko, jak tylko potrzebujesz”. Lektura tego tytułu to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem o bliskości, ale i rozłące.

 

 

Zobacz także:

« Już jest! Nowy katalog wydawniczy wiosna-lato 2023Wybucha panika, czyli nowy tom z serii Szkolne Szaleństwa! »