Aktualności

Akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa

Akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa

 

Akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa

 

W poniedziałek 18 listopada ruszyła akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa. Beneficjentami sześciu aukcji na charytatywni.allegro.pl są podopieczni stowarzyszenia „Usłyszeć Świat”. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rehabilitację dzieci z wadami słuchu i innymi niepełnosprawnościami powodującymi zaburzenia mowy.

 

Wszystkie przedmioty wystawione do licytacji związane są z niezwykłą książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”, którą zilustrowała Marta Kurczewska. To historia o mieszkańcach warszawskich Nalewek – o ludziach i miejscach, których już nie ma i trwają jedynie we wspomnieniach przekazywanych kolejnym pokoleniom – opowiedziana przez niezwykłą narratorkę – mirabelkę, która rosła przez kilkadziesiąt lat na Nalewkach, przetrwała wojnę, getto, stalinizm i odbudowę Warszawy.

 

Tytułowa śliwa została ścięta w 2016 roku w czasie budowy nowego apartamentowca. Na szczęście jej pestki powędrowały wraz z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, gdzie stały się same pięknymi, dającymi owoce drzewami. Szczęśliwie we wrześniu 2018 roku spokrewnione z warszawską Mirabelką drzewo zostało zasadzone na Muranowie, niedaleko miejsca, gdzie rosła jej przodkini.

 

 

W książce dzieci i Mirabelka słyszały się, rozmawiały ze sobą. Marzymy o tym, by podopieczni stowarzyszenia również usłyszeli Mirabelkę.

Na sześciu aukcjach, które będą trwały od 18 listopada do 8 grudnia, zostaną wystawione:

  • dwa ostatnie kompoty z owoców TEJ Mirabelki przekazane przez pana Witolda Fizytę, mieszkańca Muranowa; do kompotów dołączony jest certyfikat autentyczności;
  • dwie oryginalne ilustracje bohaterek książki, podarowane przez Martę Kurczewską;
  • dwa egzemplarze powieści z osobistą dedykacją Autora oraz autografem Ilustratorki.

 

Link do aukcji: http://tiny.cc/uslyszecmirabelke

 

Dowiedz się więcej o akcji
"Usłyszeć świat, usłyszeć Mirabelkę"

(kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć film)

 

Poznaj Stowarzyszenie Usłyszeć Świat.
Wywiad z Elżbietą Osowiecką - prezes Stowarzyszenia.
(kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć film)

 

Finał akcji zaplanowany jest na czwartek 12 grudnia 2019 roku, na godzinę 18:00 w Galerii Młociny, w Hali Hutnik. Już teraz zapraszamy na spotkanie z autorem książki Cezarym Harasimowiczem. Będziemy mieli również okazję posłuchać fragmentów powieści w wykonaniu aktorów, z oprawą muzyczną Janusza Prusinowskiego. Całość spektaklu została wyreżyserowana przez Tomasza Cyza.

Tego wieczoru nastąpi też uroczyste wręczenie pani Elżbiecie Osowieckiej, prezes Stowarzyszenia, czeku na sumę uzyskaną w licytacjach.

 

Dzięki nam, dzięki tym aukcjom świat może dowiedzieć się o stowarzyszeniu „Usłyszeć Świat”!
Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego o nr KRS 0000019410.

Więcej: http://uslyszecswiat.org.pl/

 

Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie ludzie wielkiego serca.

Chcemy podziękować Witoldowi Fizycie, Marcie Kurczewskiej i Cezaremu Harasimowiczowi za przekazanie na licytacje tych wyjątkowych przedmiotów. Tomkowi Cyzowi, Januszowi Prusinowskiemu oraz wszystkim aktorom za udział w finale akcji, a tym samym umożliwienie poznania Mirabelki podopiecznym stowarzyszenia. Podziękowania składamy również agencjom: InGremio i Magnifico PR za zaangażowanie i pomoc, a także Galerii Młociny, współorganizatorowi finału akcji, za udostępnienie Hali Hutnik.

Na koniec pragniemy też podziękować naszym patronom medialnym: Czasdzieci.pl, Egaga.pl, Qlturka.pl, Magazyn Literacki Książki.

 

Dodatkowe informacje:
Anna Bukowska, 501 124 265,
anna.bukowska@zielonasowa.pl

 

>> GRAFIKI DO POBRANIA <<

 

Zobacz także:

« Konkurs MAŁE PRZYJEMNOŚCINowa strona internetowa »