Klub

 • 26.11.2014
  JAK ROZWIJAĆ MOCNE STRONY DZIECKA?

  Aby z małego człowieka, niepewnego świata i otaczającej go rzeczywistości, wyrósł pewny siebie dorosły, potrzeba wiele wiary we własne możliwości o przekonanie o swoich mocnych stronach, silnie wyróżniających nas od innych osób. Ważne, by czuć się w czymś dobrym i skutecznym. Dobrze wiedzieć, że jest się mądrym, zdolnym, ładnym, że dysponuje się umiejętnościami przydatnymi samemu sobie i innym. Świadomość swoich mocnych stron staje się gwarantem naszej stabilnej, rzeczywistej i wysokiej samooceny.

 • 19.11.2014
  JAK SKUTECZNIE ZACHĘCIĆ DZIECKO DO CZYTANIA?

  10 ZŁOTYCH RAD

  W obecnych czasach łatwiej jest dziecku obejrzeć film czy pograć na komputerze – wrażenia wydają się mu intensywniejsze i są dostarczane we względnie krótkim czasie. Bohaterowie historii mówią różnymi głosami, śpiewają, gestykulują, wykonują akrobacje, a otaczające ich krajobrazy są zmienne i malownicze. Jednakże czytanie książek, to równie znakomita, jak nie jeszcze lepsza przygoda – a jak dowodzą badania psychologiczne rozwijająca w sposób wszechstronny. Są to jednak argumenty absolutnie nieprzekonujące ani kilkulatka ani nastolatka – dla nich obu czas spędzony z książką ma być wesoły i ciekawy. Jak to osiągnąć za pomocą książki?

 • 12.11.2014
  JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO NA PRZYJŚCIE NA ŚWIAT RODZEŃSTWA?

            Wiele mądrych matek, gdy oferowany jest im wybór, bardzo poważnie zastanawia się nad obecnością kolejnego dziecka w życiu rodziny. Analizują one wszystkie korzyści i straty związane z tą decyzją. Zastanawiają się nad możliwościami opieki, pogodzenia pojawienia się maluszka z pracą zawodową, kalkulują domowy budżet oraz same siebie pytają – czy uda mi się przez to przejść?

 • 05.11.2014
  O SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ DZIECIĘCEJ DŁONI, CZYLI JAK ROZWIJAĆ MAŁĄ MOTORYKĘ?

              O rozwój motoryki małej, czyli sprawności ruchowej dłoni, warto dbać już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Jest to istotne z uwagi na fakt, że stanowi to znakomite przygotowanie ręki do nauki pisania. Obecnie formalna nauka pisania rozpoczyna się w pierwszej klasie szkoły podstawowej, natomiast okres „rysowania szlaczków”, czyli przygotowania do nauki czytania i pisania, jest bardzo krótki.

 • 29.10.2014
  „WSTYDZĘ SIĘ...”, CZYLI JAK OSWOIĆ NIEŚMIAŁOŚĆ

  Jak rozpoznać nieśmiałość?

 • 22.10.2014
  MOJE DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ! JAK TEMU ZARADZIĆ?

  Powody niechęci do jedzenia u dzieci są różnorodne. Jeśli nie wiążą się one z niewłaściwą dietą (nadmiar mieszanek mlecznych i kaszek, które zawierają dużo cukru, co skutecznie zmniejsza dziecięcy apetyt), chorobą (np. obecnością pasożytów czy zaburzeniami gastrycznymi lub endokrynologicznymi) lub alergią, powinny stać się przedmiotem bacznej uwagi dorosłych.

Zielona Sowa wykorzystuje pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.
W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej »

X