Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci

Ocena:
Autor: Małgorzata Skowrońska, ks. Robert Nęcek
Data wydania: 2011
EAN: 9788376238586
Format: 204x290
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 6-8 lat
Seria: BIOGRAFIA JANA PAWŁA II

Produkt w chwili obecnej
jest niedostępny w sprzedaży.

Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci to obowiązkowa pozycja dla wszystkich dzieci, które chciałyby poznać historię papieża-Polaka.
Książka zawiera najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, opisane przystępnym językiem, bogate nie tylko w anegdoty i zabawne historie, ale też w ciekawostki i fakty historyczne, pozwalające zrozumieć postać wielkiego Polaka i jego epokę.
Każdy odcinek tej pasjonującej i bogato ilustrowanej (rysunki Kamili Stankiewicz, fotografie archiwalne, fotografie reporterskie) historii skomponowany jest według podobnego schematu: tekst beletryzowanej biografii, ramki faktograficzne, kazanie do dzieci związane z tematem danego odcinka i wskazujące na wartości, bliskie papieskiemu nauczaniu chrześcijańskiemu.
Publikacja ukazuje Jana Pawła II jako zwykłego, pełnego ciepła człowieka, który potrafił łączyć aktywne życie (sport, podróże, przyjaźnie, poezja, teatr itp.) z prawdziwie chrześcijańskimi wartościami. Postać wyłaniająca się z tej opowieści to święty, który nie stoi na piedestale, ale jest taki jak my, przez co jego przykład przemawia tym wyraźniej do dziecięcego odbiorcy i skłania do naśladowania. Autorzy książki pt. Chłopiec z Wadowic.

Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci - Małgorzata Skowrońska (dziennikarka od lat specjalizująca się w tematyce religijnej i związanej z wychowaniem dzieci) oraz ks. dr Robert Nęcek (rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) - gwarantują wysoki poziom merytoryczny publikacji. Nowoczesna szata graficzna, umiejętnie łącząca elegancję z dziecięcym charakterem książki, zapewnia z kolei doskonałą estetycznie jakość publikacji.

Książkę polecamy też rodzicom, którzy chcieliby przypomnieć sobie biografię Jana Pawła II: publikacja zawiera dodatek dla starszych czytelników (Ściąga dla rodziców) z kalendarium życia papieża, z wykazem tytułów jego encyklik i adhortacji.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informację o nowościach i promocjach:

Zielona Sowa wykorzystuje pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.
W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej »

X
×

Zapisz się
do newslettera

Dodatkowo otrzymasz 30% rabatu
na Twoje najbliższe zakupy